Breaking News :

nothing found
03-02-2023

Futsal: Shkupi kalon në klasifikim të Champions League

Advertisement

Kampioni maqedonas në futsal, skuadra e Shkupit, arriti të mposhtë ekipin e Blue Magic Dublin me 3: 0 në një ndeshje nga raundi paraprak i Ligës së Kampionëve. Me këtë, ekipi nga Çairi u vendos në kualifikimet kryesore dhe u gjend në mesin e 32 skuadrave më të mira në Evropë.

Lojë e mirë e djemve të trajnerit Zoran Lekic, edhe pse në realitet nuk ishte aq e lehtë sa pritej. Ekipi nga R. Irlanda ka treguar se Badijala është kampion i vendit të tyre. Goli i parë ishte puna e Seferit në minutën e 6-të, nga një penallti, kur më parë portieri Santos filloi ashpër ndaj tij, pas së cilës ai mori një karton të kuq. Goli i dytë ishte një autogol i Lemes Soraes në minutën e 32-të. Ndërsa Neziri ishte shënuesi i golit të tretë në fundin e fundit të ndeshjes.

Në tërësi, një sukses i mirë për kampionin tonë të futsalit, i cili tregoi se ka një ekip për arritje më të larta./sportmedia

Advertisement

Read Previous

Georgina tërheq vëmendje me “twerk” në Instagram (VIDEO)

Read Next

KE: Vaksina ruse Sputnik V nuk do të distribuohet në BE