• 21-04-2021
  1. Home
  2. Ballina

Category: Ballina

Zv.Drejtori i Dap Selami: Kërkesë për mbështetje financiare për pagesë të rrogave për muajt shkurt dhe mars dorëzohet në mënyrë elektronike

Zv.Drejtori i Dap Selami: Kërkesë për mbështetje financiare për pagesë të rrogave për muajt shkurt dhe mars dorëzohet në mënyrë elektronike

Kërkesë për mbështetje financiare për pagesë të rrogave për muajt shkurt dhe mars të vitit 2021 dorëzohet në mënyrë elektronike përmes sistemit e-Tatimet, për çdo muaj ndaras. DAP konfirmon kërkesën e kompletuar pas së cilës…

Read More
Simovski: Shteti nuk ka baza të të dhënave për numrin e saktë të mërgimtarëve

Simovski: Shteti nuk ka baza të të dhënave për numrin e saktë të mërgimtarëve

Drejtori i Entit të Statistikave, Apostol Simovski në emisionin “200” në Alsat, ka thënë se institucioni që ai drejton nuk mund të dalë me statistika për numrin e popullsisë para fillimit të regjistrimit, dhe vetëm…

Read More
Gruaja që humbi jetën nga burri i saj, la pesë fëmijë jetima – Detaje nga rasti

Gruaja që humbi jetën nga burri i saj, la pesë fëmijë jetima – Detaje nga rasti

Gruaja që humbi jetën si pasoj e su*lmit nga burri i saj në Strugë la pesë fëmijë jetima. Mësohet se burri pasi kryu ak*tin e rëndë u vetë lë ndua disa herë me thi*kën e…

Read More
Maqedonia e Veriut kërkon vaksinat ruse Sputnik të prodhuara në Serbi

Maqedonia e Veriut kërkon vaksinat ruse Sputnik të prodhuara në Serbi

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut do të bëjë një marrëveshje me autoritetet shëndetësore serbe për furnizimin me vaksina ruse Sputnik V, të cilat do të prodhohen në Serbi. 15 mijë maqedonas deri tani…

Read More
Zoran Zaev: Qeveria ka miratuar masa gjithëpërfshirëse ekonomike

Zoran Zaev: Qeveria ka miratuar masa gjithëpërfshirëse ekonomike

Nga fillimi i krizës, Qeveria miraton masa gjithëpërfshirëse në konsultim me të gjitha palët e prekura, si dhe me institucionet financiare ndërkombëtare, me qëllim të ruajtjes së likuiditetit të kompanive dhe të vendeve të punës,…

Read More
Qeveria e Maqedonisë merr vendim që pensionet e prillit të paguhen më herët

Qeveria e Maqedonisë merr vendim që pensionet e prillit të paguhen më herët

Qeveria e RMV-së në mbledhjen e sotme qeveritare e shqyrtoi dhe miratoi Informacionin për pagesën e pensioneve për muajin prill dhe e obligoi Fondin për Sigurim Pensional dhe Invalidor që t’i dorëzojë të dhënat për…

Read More
Tra gjedi në Strugë/ Gruaja the rret me thi kë nga bashkëshorti saj

Tra gjedi në Strugë/ Gruaja the rret me thi kë nga bashkëshorti saj

Një tra gjedi e rë ndë sapo ka ndodhur në Strugë, ku burri the rë me th ik gruan e tij dhe si pa soj kjo e fundit nd ëron je të, mëson Struga Ekspres…

Read More
Fon der Lajen: Për Maqedoninë e Veriut janë parashikuar 119 mijë vaksina

Fon der Lajen: Për Maqedoninë e Veriut janë parashikuar 119 mijë vaksina

Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula fon der Llajen, kumtoi në Twitter se BE-ja, RMV-së do t’i dorëzojë 119 mijë doza të vaksinave. “Ne jemi pranë partnerëve tanë nga Ballkani Perëndimor, siç i thashë Zoran Zaevit,…

Read More
Kurti dhe Vuçiq javën e ardhshme takohen në Bruksel

Kurti dhe Vuçiq javën e ardhshme takohen në Bruksel

Letrat e ditëve të fundit drejtuar liderëve shtetërorë të Kosovës, sikur paralajmëruan atë që pritet të ndodh në javën e ardhshme. Presidenti i SHBA-së, Joe Biden, kancelarja gjermane, Angel Merkel dhe liderët tjerë botërorë në…

Read More
Rexhepi porosi opozitës: Po bëni politik në kurriz të bujqve, shtetësisë dhe të varfëve

Rexhepi porosi opozitës: Po bëni politik në kurriz të bujqve, shtetësisë dhe të varfëve

Deputeti i Lëvizjes Besa, Kastriot Rexhepi në një status në rrjetin social facebook ka shkruar se është fatkeqësi kur në emër të bujqëve dhe dëmeve që ata kanë nga fatkeqësitë natyrore, parti politike që kanë…

Read More