• 01-12-2021
  1. Home
  2. Ballina

Category: Ballina

Tërmet në Maqedoninë e Veriut

Tërmet në Maqedoninë e Veriut

Sot në orën 08:21 është ndjerë tërmet në Maqedoni. Tërmeti ndodhi 65 kilometra nga pjesa Jugperëndimore e qytetit të Shkupit dhe 10 km në veriperëndim të Kërçovës Tërmeti ishte me magnitutë 2.8 dhe me thellësi…

Read More
Taravari tha se Zaev i ka ofruar para një deputeti, reagon ish kryeministri!

Taravari tha se Zaev i ka ofruar para një deputeti, reagon ish kryeministri!

Kryeministri Zoran Zaev ka mohuar siç tha gënjeshtrat dhe dezinformatat se ai apo dikush tjetër me direktivat e tij gjoja u kanë ofruar para deputetëve. Ky reagim është bërë nga kabineti qeveritar i Zaevit.“Për këtë…

Read More
Rihanna nderohet me titullin “hero i kombit” në Barbados

Rihanna nderohet me titullin “hero i kombit” në Barbados

Rihanna është nderuar me titullin “hero e kombit” në Barbados, në ditën kur ky shtet feston kalimin e tij në një republikë të pavarur. Vazhdoni të shkëlqeni si një diamant”, tha kryeministrja e vendit, Mia…

Read More
Indi: Shpërthen një zjarr i madh, dasmorët vazhdojnë ushqimin

Indi: Shpërthen një zjarr i madh, dasmorët vazhdojnë ushqimin

Një rast goxha i çuditshëm ka ndodhur në një dasmë në Indi. Dy dasmorë të ftuar qëndronin të patrazuar ani se pas tyre kishte shpërthyer një zjarr i madh. Ata të qetë e vazhduan ushqimin.…

Read More
Ky është shqiptari që është vaksinuar 4 herë kundër Covidit

Ky është shqiptari që është vaksinuar 4 herë kundër Covidit

Altin Hazizaj zbuloi në “Debat” nga Alba Alishani, në A2 CNN, se është nga të paktët shqiptarë që ka marrë 4 doza vaksine: dy doza nga vaksina kineze Sinovac dhe dy nga vaksina e Pfizer.…

Read More
Nesër hyn në fuqi ndalesa për shitjen e qeseve të plastikës

Nesër hyn në fuqi ndalesa për shitjen e qeseve të plastikës

Qeset e mbeturinave dhe qeset e vogla për ngrirje që shiten në tregje dhe dyqane janë të përjashtuara nga Ligji i ri për Menaxhimin e Mbetjeve. Çmimi i këtyre produkteve do të mbetet i njëjtë…

Read More
Grubi: BDI-ja me LSDM-në edhe nëse shkon Zaevi

Grubi: BDI-ja me LSDM-në edhe nëse shkon Zaevi

Zëvendëskryeministri Artan Grubi, për programin 200 që transmetohet sonte në orën 21 e 50 në Alsat ka deklaruar se BDI do të qëndrojë në Qeveri me LSDM-në, edhe nëse Zoran Zaev vendos që të tërhiqet…

Read More
Njihuni me vajzën shqiptare që ka rrëmbyer vëmendjen e Bill Gates, u rendit e dyta në konkursin botëror

Njihuni me vajzën shqiptare që ka rrëmbyer vëmendjen e Bill Gates, u rendit e dyta në konkursin botëror

Shqiptarët po shkëlqejnë kudo në botë. Veçanërisht gjenerata e të rinjve. Së fundmi kryeministri Edi Rama ka bërë publike një shembull frymëzimi, të një vajzë të re e cila punon si programuese online. Bëhet fjalë…

Read More
Atdheu ironizon me Borën, pas sjelljeve të Donaldit me Beatrixën

Atdheu ironizon me Borën, pas sjelljeve të Donaldit me Beatrixën

Ish-konkurrenti i sezonit të dytë të “Për’puthen”, Atdhe Xheravina shpeshherë është përfolur në media për një lidhje të mundshme me moderatoren e këtij emisioni, Bora Zemanin. Por, që tani dyshja nuk e ndjek më njëri-tjetrin…

Read More
Kosovari del para gjyqit në Gjermani, historia e vrasjes që e kreu në mes të ditës

Kosovari del para gjyqit në Gjermani, historia e vrasjes që e kreu në mes të ditës

Ishte një krim në mes të ditës: Në Hanover të Gjermanisë ka nisur gjyqi ndaj një kosovari 33-vjeçar që e qëlloi për vdekje një shofer në trafik muaj më parë. Më 3 qershor të këtij…

Read More