Breaking News :

nothing found
28-06-2022
A e dini se cili është vakti më i mirë që hani, për humbje peshe?!

A e dini se cili është vakti më i mirë që hani, për humbje peshe?!

Ritmi kaotik i një dite të zakonshme në Shqipëri, shpesh shkakton dilema tek konsumatorët. Të hash apo të mos hash mëngjes? Kjo është çështja! Në shumë raste, vendimi për shqiptarët është i thjeshtë: një byrek…

Read More
Tringëllima në veshë,  Ja pse ndodh dhe si duhet ta trajtoni?

Tringëllima në veshë, Ja pse ndodh dhe si duhet ta trajtoni?

Veshët njëjtë si sytë janë ndër pjesët më të rëndësishme të trupit. Mjafton që njëri prej tyre të dhembë dhe ndjesia është e padurueshme e stresuese për të gjithë organizmin. Gjatë jetës njerëzit mund t’i…

Read More
Ja sa duhet të qëndroni në diell për të marrë mjaftueshëm vitaminë D

Ja sa duhet të qëndroni në diell për të marrë mjaftueshëm vitaminë D

Ekspozimi në diell është shumë i rëndësishëm për prodhimin e vitaminës D Eskpertët vlerësojnë se 10 minuta rreze dielli herët në mëngjes ose në mbrëmje janë të mjaftueshme për të marrë vitaminë D. Ky vlerësim…

Read More
Pesë faktorë që ndikojnë negativisht në shëndetin tënd mendor

Pesë faktorë që ndikojnë negativisht në shëndetin tënd mendor

Shëndeti mendor është thelbësor, ndaj duhet të jemi vigjilentë ndaj çdo faktori të jashtëm që ndikon negativisht në mirëqenien tonë. Ndonjëherë, edhe faktorët që ti mendon se nuk kanë lidhje fare me shëndetin mendor, në…

Read More
Produktet natyrale që shërojnë ngjirjen e zërit

Produktet natyrale që shërojnë ngjirjen e zërit

E folura, e bërtitura, e kënduara për një kohë të gjatë ka një ndikim të fortë tek zëri. Ngjirja e zërit nënkupton një ndryshim jo normal në kordat e zërit. Ngjirja e zërit e bën…

Read More
Ja pse ështe e shëndetëshme  pirja e ujit në mëngjes

Ja pse ështe e shëndetëshme pirja e ujit në mëngjes

Përfitimet e ujit të pijshëm janë të shumta. Sipas ekspertëve, ky lëng jetik duhet të konsumohet rregullisht gjatë gjithë ditës për të ndihmuar trupin të funksionojë siç duhet. Përfitimet shëndetësore nga pirja e ujit në…

Read More
Reagon Ronela Hajati: pasi nuk arriti të kualifikohej Në natën Finale të “Eurovizionit”

Reagon Ronela Hajati: pasi nuk arriti të kualifikohej Në natën Finale të “Eurovizionit”

Këngëtarja e njohur per pulikun Shqiptarë Ronela Hajati e cila përfaqësoi Shqipërinë në “Eurovision” me këngën “Sekret” nuk arriti dot të kualifikohej në finale.Kënga e saj ka marrë komente të si pozitive ashtu dhe negative.…

Read More
Reagon Ronela Hajati: pasi nuk arriti të kualifikohej Në natën Finale të “Eurovizionit”

Reagon Ronela Hajati: pasi nuk arriti të kualifikohej Në natën Finale të “Eurovizionit”

Këngëtarja e njohur per pulikun Shqiptarë Ronela Hajati e cila përfaqësoi Shqipërinë në “Eurovision” me këngën “Sekret” nuk arriti dot të kualifikohej në finale.Kënga e saj ka marrë komente të si pozitive ashtu dhe negative.…

Read More
Ronela Hajati “djeg” skenën e Eurovisionit, hap festivalin

Ronela Hajati “djeg” skenën e Eurovisionit, hap festivalin

Ka nisur nata e parë gjysmëfinale e Eurovision 2022 në Turin të Italisë. Hapja është bërë pikërisht nga përfaqësuesja shqiptare, Ronela Hajati. Ajo ka performuar këngën “Sekret” dhe mund të thuhet pa frikë që e…

Read More
Studim: Shpejtësia e ecjes tregon shumë për shëndetin e zemrës tënde

Studim: Shpejtësia e ecjes tregon shumë për shëndetin e zemrës tënde

Shumë prej nesh ka të ngjarë të mos i kushtojnë vëmendje shpejtësisë që ecim, por një studim i fundit sugjeron se shpejtësia e ecjes mund të jetë e lidhur me rrezikun për të zhvilluar sëmundje…

Read More