Жените ѝ завидуваат, мажите не трепкаат – Станија позираше по танга во креветот (ФОТО)

Жените ѝ завидуваат, мажите не трепкаат – Станија позираше по танга во креветот (ФОТО)

Српската старлета Станија Добројевиќ уште еднаш покжа со што располага. Станија се пофали со овата спална во нејзиниот нов стан.   На таванот таа има огромно огледало, па старлетата може да прави секси фотографии на…

Read More
Се сеќавате ли на неа? Еве како изгледа денеска

Се сеќавате ли на неа? Еве како изгледа денеска

Нејзиното име беше сосема обично, Јагодинка Симоновиќ. Мирисаше на свежо тесто, солени ѓевреци и пекарски квасец“, вака Славко Штимац ја опиша актерката Драгана Варагиќ, која имала 27 години кога се снимала култната сцена, во легендарниот…

Read More
Потврдено – среќни и возбудени: Хана Хуљиќ и Петар Грашо ќе станат родители

Потврдено – среќни и возбудени: Хана Хуљиќ и Петар Грашо ќе станат родители

Врската која несомнено ја размрда јавноста минатата година и ги доведе фановите во позиција бурно да ја следат вистинитоста и возбудата на вестите околу неа сега ја има својата ултимативна потврда – двојката Петар Грашо…

Read More
Македонскиот пејач стана татко по втор пат – му даде уникатно име на бебето (ФОТО)

Македонскиот пејач стана татко по втор пат – му даде уникатно име на бебето (ФОТО)

Поп-пејачот Димитар Андоновски утрово на својот профил на Инстаграм сподели прекрасна вест. Неговата сопруга Христина на свет донесе машко бебенце. Ова е нивно второ дете. Пред неколку години прва радост за пејачот и неговата сопруга…

Read More
Гитарата на Тоше заврши во рацете на бугарскиот пејач Лео… како, никој не знае? (ВИДЕО)

Гитарата на Тоше заврши во рацете на бугарскиот пејач Лео… како, никој не знае? (ВИДЕО)

Во новиот видеоспот на младиот пејач Лео, тој користи многу специјална гитара, пишува бугарски „Сигнал“. Според нивните информации, тој во својот нов спот за песната „Ти си мојот живот“ ја користи гитарата на која некогаш…

Read More
ЕMA: Лекот на „Фајзер“ против Ковид-19 ќе биде во употреба за неколку недели

ЕMA: Лекот на „Фајзер“ против Ковид-19 ќе биде во употреба за неколку недели

Од Европската агенција за лекови наведуваат дека веќе почнале да ги разгледуваат податоците од лабораториските и клиничките студии, како и резултатите од студијата за употреба на лекот „паксловид“ кај нехоспитализирани и невакцинирани пациенти со Ковид-19.…

Read More
Му се смееше цел свет, а неговата ќерка е вистинска убавица: Ова е наследничката на Мистер Бин! (ФОТО)

Му се смееше цел свет, а неговата ќерка е вистинска убавица: Ова е наследничката на Мистер Бин! (ФОТО)

Рован Аткинсон сите го знаат од култните улоги во сериите „Црна гуја“ и „Мистер Бин“, а приватниот живот на овој актер е исто така забавен како и неговите улоги. Актерот овие денови го прослави 67…

Read More
Британската водителка заборави да ја земе маската, па се снајде на бизарен начин (ВИДЕО)

Британската водителка заборави да ја земе маската, па се снајде на бизарен начин (ВИДЕО)

БРИТАНСКАТА водителка Кејт Лолер сподели видео на кое се прикажува ситуацијата од јавниот превоз. Таа сето тоа го објави на Инстаграм, а видеото изгледа доста ги насмеа нејзините следбеници. “Ја заборавив маската за лице, но…

Read More
Експерт на СЗО: Следуваат уште три тешки месеци, но крајот на пандемијата е на повидок

Експерт на СЗО: Следуваат уште три тешки месеци, но крајот на пандемијата е на повидок

Специјалниот пратеник на Светската здравствена организација (СЗО) за Ковид-19 Дејвид Набаро изјави дека епидемијата на коронавирусот ќе создаде многу тешка ситуација во следните три месеци, „но можеме да кажеме дека крајот е на повидок“. Во…

Read More
Погледнете каде е, и што прави Карлеуша неколку дена откако го пријави сопругот Душко за насилство

Погледнете каде е, и што прави Карлеуша неколку дена откако го пријави сопругот Душко за насилство

Сè уште во центарот на скандалот. Јелена Карлеуша во петокот на 7 јануари пријавила во полиција дека ја удрил нејзиниот сопруг Душко Тошиќ. Според тамошните медиуми, наводно фудбалскиот менаџер прво ја плукнал, а потоа и…

Read More