Aksidentohet autobusi me turistë në Turqi, 15 të plagosur

Estimated read time 1 min read

15 persona kanë mbetur të plagosur pas përmbysjes së një autobusi në Turqi, mes tyre 11 turistë britanikë. Sipas informacioneve, një turist 53-vjeçar ndodhet në gjendje të rëndë.

Autobusi është përplasur fillimisht me një tjetër automjet dhe më pas është përmbysur. Sipas mediave turke, të dyja automjetet po udhëtonin me shpejtësi të lartë.

Advertisement

Ndërkohë, policia turke ka nisur hetimet.

Advertisement
Advertisement

You May Also Like