Kjo është arsyeja pse disa persona nuk janë prekur ende nga Covid-19

Kjo është arsyeja pse disa persona nuk janë prekur ende nga Covid-19

Deri në 25 maj 2022, sipas të dhënave nga Universiteti Johns Hopkins, që nga nisja e pandemisë ka pasur më shumë se 526 milionë raste me COVID-19 në mbarë botën. Koronavirusi u raportua për herë…

Read More
Më shumë se gjysma e njerëzve në Shqipëri nuk shkojnë asnjëherë në institucione fetare

Më shumë se gjysma e njerëzve në Shqipëri nuk shkojnë asnjëherë në institucione fetare

Më shumë se gjysma e shqiptarëve në Shqipëri (50,7%) nuk shkojnë asnjëherë në institucione të besimeve fetare si xhamia, kisha apo teqeja. Pjesa më e madhe e atyre që i vizitojnë këto institucione fetare (27%),…

Read More
Jeton Shaqiri: Në vitin e ri shkollor nxënësit do të mësojnë me tekste digjitale e poashtu edhe të shtypura

Jeton Shaqiri: Në vitin e ri shkollor nxënësit do të mësojnë me tekste digjitale e poashtu edhe të shtypura

Duke iu përgjigjur një pyetjeje parlamentare, ministri i Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shaqiri konfirmoi se nxënësit që e nisën vitin e kaluar me konceptin e ri të dixhitalizimit, vitin e ardhshëm shkollor do të mësojnë…

Read More
VMRO-DPMNE dorëzon interpelancë ndaj kryeparlamentarit Talat Xhaferi

VMRO-DPMNE dorëzon interpelancë ndaj kryeparlamentarit Talat Xhaferi

Grupi parlamentar i VMRO-DPMNE-së do të dorëzojë interpelancë për kryeparlamentarin Talat Xhaferi pas dramës së mbrëmshme në Kuvend kur kryeparlamentari gjatë fjalimit mbylli dyert e sallës së Kuvendit, raporton KlanMacedonia. VMRO-DPMNE thonë se Xhaferi ka…

Read More
Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë caktuar ambasadorin e ri në Maqedoninë e Veriut

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë caktuar ambasadorin e ri në Maqedoninë e Veriut

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë caktuar ambasadorin e ri në Maqedoninë e Veriut shkruan Almakos. Në vend të ambasadores aktuale Kejt Meri Bërnz poashtu vjen një ambasadore. Bëhet fjalë për Anxhela Prajs Agiler, e…

Read More
Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i Motit sot do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë, me erë të lehtë deri mesatare nga drejtimi veriperëndimor. Pasdite do të ketë kushte për paraqitje të rrallë të reshjeve të rrëmbyeshme…

Read More
Në disa komuna të Shkupit nesër Pa rrymë dhe ujë!

Në disa komuna të Shkupit nesër Pa rrymë dhe ujë!

Pa rrymë nesër do të jenë shfrytëzuesit e komunave Sopishtë, Qendër, Aerodrom, Karposh, Çuçer Sandevë dhe Gjorçe Petrov, ndërsa pa ujë një pjesë e shfrytëzuesve të komunave Qendër, Kisella Vodë dhe Saraj. Siç bëri të…

Read More
Shkup Vetura përplas për vdekje një këmbësor

Shkup Vetura përplas për vdekje një këmbësor

Një shofer me veturë Audi ka përplasur për vdekje një këmbësor afer nderteses së komunës “Gjorçe Petrov”, njoftoi “A1On”. Në këtë lokacion ka udhëkryq dhe kalim për këmbësor. Për momentin num dihet mosha e as…

Read More
Osmanit i zbehet optimizmi për gjetjen e zgjidhjes me Bullgarinë: Nuk ka asgjë të re!

Osmanit i zbehet optimizmi për gjetjen e zgjidhjes me Bullgarinë: Nuk ka asgjë të re!

Kreu i diplomacisë Bujar Osmani ka deklaruar se tash është koha ideale për të njohur përpjekjet e vazhdueshme të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë dhe për të përmbushur pranimin nga ana e BE-së. Ka vlerësuar…

Read More
Kosova emëroi ambasadorin e ri në Shkup

Kosova emëroi ambasadorin e ri në Shkup

Florian Qehaja është ambasador i ri i Kosovës në Maqedoninë e Veriut. Ai e ka pranuar detyrën pas një ceremonie zyrtare, ku ajo i është dorëzuar nga Prindon Sadriu, i cili ka qenë i ngarkuar…

Read More