Breaking News :

nothing found
08-06-2023

Zjarret në Kanada mbulojnë qytetin e Nju Jorkut me mjegull! Miliona njerëz thithin ajrin e rrezikshëm

Miliona njerëz në të gjithë Amerikën e Veriut po thithin ajrin e rrezikshëm nga zjarret në Kanada. Vendi po përballet me sezonin e tij më të keq të zjarreve në histori. Miliona njerëz në Amerikën…

Read More

Geer: Dera e BE-së është e hapur, nëse bëhen ndryshimet kushtetuese

Ambasadori i BE-së, David Geer, në emisioni “Click Plus” në TV21 tha se dera e Maqedonisë për në Bashkimin Evropian është e hapur, por nëse bëhen ndryshimet kushtetuese. “Ndryshimet kushtetuese janë një problem i madh.…

Read More

Kurti: Zgjedhje po, por së pari ligji – s’dua dështim pas dështimi

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se para se të mbahen zgjedhje të reja në katër komunat veriore, duhet të mbizotërojë ligji. “Zgjedhjet do të mbahen sipas rendit dhe ligjit. Duhet të ketë vendosje të rendit…

Read More

Stoltenberg: Dhuna po e kthen prapa Kosovën

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha se dhuna po e kthen prapa Kosovën dhe gjithë rajonin, derisa ka kërkuar edhe deeskalim të situatës në veri të vendit. “Dhuna po e kthen prapa Kosovën…

Read More

Insiston Haradinaj: Zgjidhja e vetme është rrëzimi i qeverisë

Para se të nisë seanca e Kuvendit të Kosovës për mediat ka folur kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj.Haradinaj ka thënë Kosova po i vuan gabimet e bëra nga Kurti dhe se…

Read More

Mickoski: Në qeveri PO me LSDM-në, por pa BDI-në!

Pas takimit të kryeministrit Kovaçevski dhe kreut të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, ky i fundit tha se është mirë që ka komunikim mirëpo, ndryshime Kushtetuese nën diktat Bullgar nuk janë të pranueshme, përcjell Klan M. ”Mirë…

Read More

“Ali Ahmeti i vendosur për ta eliminuar “Grupin e Zjarrit” nga partia”, ja kush thotë!

Analisti Sefer Selimi, vlerëson se kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti është i vendosur për të përjashtuar nga partia pjesëtarët e “Grupit të Zjarrit” nga partia, shkruan gazeta LAJM. Ai nuk beson se mund të ketë…

Read More

Avokati i Thaçit e fiton një betejë në Speciale përballë Prokurorisë

Prokuroria Speciale e Hagës ka humbur betejën përballë avokatit Dastid Pallaska i cili është pjesë e ekipit mbrojtës të ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. Kreu i Trupit Gjykues, Charles L. Smith ka marrë vendim për…

Read More

Escobar: Vuçiq më ka siguruar se do të ndikonte për t’i bindur serbët të dalin në zgjedhje

I dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se situata në veri të Kosovës duhet të shtensionohet menjëherë. “Kryetarët nuk duhet t’i shfrytëzojnë ndërtesat [komunale], Policia e Kosovës duhet…

Read More

Papa Françesku do t’i nënshtrohet një operacioni në zorrë

Papa Françesku u shtrua në spital të mërkurën për një operacion në zorrë, dy vjet pas një inflamacioni dhe ngushtimi në zorrën e trashë.Vatikani tha se Françesku, 86 vjeç, do të vihej nën anestezi të…

Read More