• 07-03-2021
Ballina
Albin Kurti përkujton Shaban Jasharin: U bë mësuesi i lirisë për bijat dhe bijtë e tij

Albin Kurti përkujton Shaban Jasharin: U bë mësuesi i lirisë për bijat dhe bijtë e tij

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti në ditën e mësuesve ka kutjuar Shaban Jasharin si mësues rezistent, luftëtar e dëshmor. Baca Shaban u bë edhe mësues i lirisë për bijat dhe bijtë e tij, shkruan Kurti.…

Ballina
Filipçe: Të bëhemi bashkë, opozita të udhëheqë Komisionin për Qendrën Klinike

Filipçe: Të bëhemi bashkë, opozita të udhëheqë Komisionin për Qendrën Klinike

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot I bëri thirrje opozitës në Kuvend t’I tërheqë 2.000 amandamentet me të cilat është bllokuar Ligji për ndërtimin e Qendrës së re universitare klinike. Siç kumtoi Ministria e Shëndetësisë,…

Më të lexuarit

Kosovë

Ballina

Albin Kurti përkujton Shaban Jasharin: U bë mësuesi i lirisë për bijat dhe bijtë e tij

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti në ditën e mësuesve ka kutjuar Shaban Jasharin si mësues rezistent, luftëtar e dëshmor. Baca Shaban u bë edhe mësues i lirisë për bijat dhe bijtë e tij, shkruan Kurti. “Le të kujtojmë sot figurën e mësuesit rezistent, luftëtar, dëshmor. Por edhe të rindjejmë e përkujtojmë atë vrull arsimues të...

Ballina

Osmani për vendosjen e Ambasadës së Kosovës në Jerusalem: Do të koordinohemi me SHBA-në

Ushtruesja e detyrës së presidentit, Vjosa Osmani, ka folur lidhur me lokacionin e vendosjes së Ambasadës së Kosovës në Izraelin që njohu Kosovën nga marrëveshja e Washingtonit, në mes të Kosovës dhe Serbisë. Osmani në RTV 21 ka thënë se Qeveria Kurti do të koordinohet për çdo veprim me Administratën Biden. Madje Osmani tha për...

Shqipëri