• 20-09-2021
  1. Home
  2. Ballina

Category: Sport

Delet nuk e lejonin të flejë natën, Cristiano Ronaldo detyrohet të ndërroj vilën e tij 6 milionëshe

Delet nuk e lejonin të flejë natën, Cristiano Ronaldo detyrohet të ndërroj vilën e tij 6 milionëshe

Të gjithë ëndërrojnë jetën e futbollistit Cristiano Ronaldo, por jo gjithçka shkon siç duhet për portugezin, përcjell NMK-Post. Cristiano ka një problem, sipas raportimeve nga mediat angleze Cristiano është detyruar që të ndërroi vilën e…

Read More
Ndeshja e boksit kthehet në tragjedi/ Ndërron jetë boksierja 18-vjeçare

Ndeshja e boksit kthehet në tragjedi/ Ndërron jetë boksierja 18-vjeçare

Ndeshja e boksit e cila u kthye në një tragjedi të vërtetë. Pas 5 ditësh në gjendje koma, sot ka ndërruar jetë boksierja 18-vjeçare Zacarias Zapata. Boksierja meksikane ishte pjesëmarrëse në eventin GVM Gala në…

Read More
Nuk është i vaksinuar, Xhaka rezulton pozitiv me Covid

Nuk është i vaksinuar, Xhaka rezulton pozitiv me Covid

Granit Xhaka nuk e ka shfrytëzuar mundësinë për të bërë vaksinën kundër Covid-19, pasi ka rezultuar pozitiv me Koronavirus. Konfirmimi erdhi nga Federata Zvicërane e Futbollit, pas daljes së rezultateve të testeve të zhvilluara në…

Read More
Punë e kryer, Cristiano Ronaldo në Manchester City

Punë e kryer, Cristiano Ronaldo në Manchester City

Sipas Fabrizio Romanos, është mbyllur gjithçka, Cristiano Ronaldo mund të konsiderohet lojtar i Manchester City. Ai ka shkruar në Twitter se Juve dhe City kanë arritur marrëveshje për 25 milionë euro. Derisa CR7 është pajtuar…

Read More
Futbollisti 19-vjeçar, një nga viktimat që ranë nga avioni amerikan në Kabul

Futbollisti 19-vjeçar, një nga viktimat që ranë nga avioni amerikan në Kabul

Një futbollist i përfaqësueses afgane është një prej personave që humbën jetën pasi ranë nga avioni në përpjekje për t’iu larguar Talebanëve. Drejtoria e Përgjithshme Afgane e Edukimit Sportiv konfirmoi se Zaki Anwari, 19 vjeç,…

Read More
Lojtari shqiptar çudit gjermanët, vjen për tu martuar dhe të nesërmen luan titullar në fushë

Lojtari shqiptar çudit gjermanët, vjen për tu martuar dhe të nesërmen luan titullar në fushë

Futbollisti shqiptar nga Drenica, Liridon Rrecaj ka pushtuar portalet gjermane, teksa ka bërë një veprim të pazakontë. 29-vjeçari që mbron ngjyrat e SC Ichenhausen, javën që shkoi u rikthye në Drenicë për të kurorëzuar martesën…

Read More
Shamia me të cilën Messi fshiu hundët po shitet për 1 milionë dollarë

Shamia me të cilën Messi fshiu hundët po shitet për 1 milionë dollarë

Kompania e shitjeve online “Mercado Libre” njoftoi se po shet një shaminë me të cilën futbollisti argjentinas Lionel Messi fshiu sytë dhe hundën gjatë lamtumirës nga Barcelona. E njëjta sipas njoftimit shitet për 1 milionë…

Read More
Kush është lideri i futbollit për shitjen e fanelave për 24 orë?

Kush është lideri i futbollit për shitjen e fanelave për 24 orë?

Kalimi i Leo Messit te PSZH dhe shitja e 25 000 fanelave të tij për nji orë hapi një debat të madh se cili është lideri në botën e fudbollit. Të gjitha mediat botërore e…

Read More
Dramë në Zagreb: Futbollisti i Kosovës rrëzohet në fushë, mjekët nxituan ta shpëtojnë atë menjëherë

Dramë në Zagreb: Futbollisti i Kosovës rrëzohet në fushë, mjekët nxituan ta shpëtojnë atë menjëherë

Futbollisti i Dinamo Zagrebit, Lirim Kastrati u ndodh në një situatë të pakëndshme mbrëmë në ndeshjen ndaj Goricës. Dinamo Zagrebi mposhti Goricën me rezultat 1:0 në elitën e futbollit kroat, shkruan FrontOnline. Në fund të…

Read More
Legjenda e MMA zyrtarisht futbollist, Khabib firmos me klubin e ligës së tretë ruse

Legjenda e MMA zyrtarisht futbollist, Khabib firmos me klubin e ligës së tretë ruse

Khabib Nurmagomedov, pasi deklaroi largimin nga MMA, ka vendosur që të luajë futboll dhe ka nënshkruar me FC Legion Dynamo, që garon në ligën e tretë në Rusi. Khabib njihet si një tifoz i madh…

Read More