Breaking News :

nothing found
24-03-2023
  1. Home
  2. Kronikë

Category: Kronikë

Трагичен крај: Пронајден маж кој ис*чезна пред Нова година

Трагичен крај: Пронајден маж кој ис*чезна пред Нова година

МВР информираше дека денеска во околу 11:40 часот во водите на река Пена, во атарот на тетовско Фалише, пронајдено е те*лото на 62-годишниот И.Л. од Тетово, за кого на 31.12.2021 беше пријавено дека се оддалечил…

Read More
Пронајдено мр*тв*о тело на полицајка со траги на на*сил*ство

Пронајдено мр*тв*о тело на полицајка со траги на на*сил*ство

Денес во попладневните часови во стан на улица Сирма Војвода во Охрид пронајдено е мр тв о те ло на вработена испекторка СВР Охрид М.M . Како што дознава редакцијата Охридскај сега веќе по чи…

Read More
Судир меѓу автобус на ЈСП и „Голф“, едно лице го загу*би животот

Судир меѓу автобус на ЈСП и „Голф“, едно лице го загу*би животот

Според првичните информации од МВР, едно лице го за гу би животот во тешката сообраќајна несреќа што се случи вечерва во скопско Ченто. Денеска околу 17.35 часот пријавено е дека на ул.„М.А.Ченто“ се случила сообраќајна…

Read More
Ловџија наместо во дивеч си пукнал во ногата

Ловџија наместо во дивеч си пукнал во ногата

На 06.01.2022 во 12.45 часот во СВР Битола било пријавено дека во с.Тополница, општина Македонски Брод со повреди од огнено оружје се здобил М.М.(41) од с.Тополница. Екипа од Полициската станица Македонски Брод излегла на местото…

Read More
Возел со 224 км на час, полицијата го казни – во изминатото деноноќие 407 санкции за брзо возење

Возел со 224 км на час, полицијата го казни – во изминатото деноноќие 407 санкции за брзо возење

Во текот на вчерашниот ден (06.01.2022) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани…

Read More
Битолчанец со камион удрил во куќа

Битолчанец со камион удрил во куќа

На битолската улица „Љубојно“ вчера во претпладневните часови, А.Ч.(26) од битолското село Црнобуки, управувајќи товарно моторно возило „мерцедес“ со гостиварска регистрација, изгубил контрола и удрил во куќа. Како што информираат од МВР, во несреќата возачот…

Read More
Родители го оставиле детето дома како во филмот „Сам дома“

Родители го оставиле детето дома како во филмот „Сам дома“

Родители од Аризона се уапсени откако две недели го оставиле сам својот 11-годишен син.Оваа случка многу наликува на сцените од филмот „Сам дома“ каде малиот Кевин беше оставен за празниците сам заборавен дома. Полицијата го…

Read More

Kurti tregon dhuratën që mori dje nga Macron

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka treguar se ka marrë dhuratë dje nga presidenti francez, Emmanuel Macron, njofton Insajderi. Në llogarinë e tij në ‘Instagram’, Kurti postoi dy fotografi të emblemës së dhuruar nga Macron.…

Read More

Asnjë humbje jete nga Covid në Kosovë, rriten testimet

“Gjatë 24 orëve të fundit, janë testuar gjithsej 3.031 persona dhe jane regjistruar 246 raste me covid. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 201 pacientë ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më…

Read More

Policia zbuloi hero*ine në shtëpinë e një gruaje në Gostivar

Policia gjeti 110 gram her*oinë në shtëpinë e një gruaje. Ministria e Punëve të Brendshme, informon se të premten në orën 12:00, pas masave të marra nga inspektorët nga Zyra e Jashtme për Çështje Penale…

Read More