• 20-09-2021
  1. Home
  2. Ballina

Category: Kronikë

Kurti tregon dhuratën që mori dje nga Macron

Kurti tregon dhuratën që mori dje nga Macron

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka treguar se ka marrë dhuratë dje nga presidenti francez, Emmanuel Macron, njofton Insajderi. Në llogarinë e tij në ‘Instagram’, Kurti postoi dy fotografi të emblemës së dhuruar nga Macron.…

Read More
Asnjë humbje jete nga Covid në Kosovë, rriten testimet

Asnjë humbje jete nga Covid në Kosovë, rriten testimet

“Gjatë 24 orëve të fundit, janë testuar gjithsej 3.031 persona dhe jane regjistruar 246 raste me covid. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 201 pacientë ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më…

Read More
Policia zbuloi hero*ine në shtëpinë e një gruaje në Gostivar

Policia zbuloi hero*ine në shtëpinë e një gruaje në Gostivar

Policia gjeti 110 gram her*oinë në shtëpinë e një gruaje. Ministria e Punëve të Brendshme, informon se të premten në orën 12:00, pas masave të marra nga inspektorët nga Zyra e Jashtme për Çështje Penale…

Read More
Arrestohet sërish polici që dyshohet se keqtrajtoi të riun

Arrestohet sërish polici që dyshohet se keqtrajtoi të riun

Polici i Njësisë Speciale të Reagimit të Shpejtë H. K., është arrestuar sërish pasi u lirua fillimisht me urdhër të prokurorit për veprën penale keqtrajtim gjatë kryerjes së detyrës zyrtare. Polici tani po dyshohet edhe…

Read More
I vodhi portofolin, përderisa ai e voziste me veturë

I vodhi portofolin, përderisa ai e voziste me veturë

Oficerët e policisë dje rreth orës 23:30, nga Stacioni Policor Gostivar arrestuan 30-vjeçarin S.R. nga Shkupi, sepse në rrugën Mara Ugrinova, ndërsa transportohej me një automjet me 45-vjeçarin IN nga Gostivari, i mori portofolin. MPB…

Read More
Skishte kush ta va*rros gruan serbe, e va*rros Bashkësia Islame e Kosovës

Skishte kush ta va*rros gruan serbe, e va*rros Bashkësia Islame e Kosovës

Bashkësia Islame e Kosovës, në mungesë të një personi që t’ia kryente var*rimin, ka marrë përsipër që t’ia organizojë procedurat mortore një gruaje të nacionalitetit serb, që kishte vd*ekur në Shtëpinë e Pleqve në kryeqytet,…

Read More
Konfiskohen 53 kilogram marijuhanë, arrestohet një person nga Kalishta

Konfiskohen 53 kilogram marijuhanë, arrestohet një person nga Kalishta

Policia në bashkëpunim me njësitin kundër drogë dhe tregtisë me armë pas informatave paraprake gjatë ditës së djeshme në ora 13:00 në afërsi të fshatit Staro Lagovo në Prilep ka privuar nga liria personin F.D.…

Read More
TV-Telma: Në Haraçinë u gjet ma*ri huana e vje dhur në Vallandovë

TV-Telma: Në Haraçinë u gjet ma*ri huana e vje dhur në Vallandovë

Në ak*sionin e policisë në Haraçinë të Shkupit është gjetur kana*bisi i vjedhur ditë më parë me kamion nga një depo e përpunimit në Josifovë, në masë prej 2 tonësh, bën të ditur TV-Telma. Sipas…

Read More
Lajmi i fundit – Aksion policor në Haraçinë – shkaku jozyrtarisht është…

Lajmi i fundit – Aksion policor në Haraçinë – shkaku jozyrtarisht është…

Forca të mëdha policore ia kanë mësyer fshatit Haraçinë të Shkupit. Disa rrugë në këtë fshat janë të bllokuara nga policia ndërsa nga Ministria e Punëve të Brendshme të Maqedonisë nuk bëjnë me dije se…

Read More
Burgjet e stërmbushura, kërkohet lirim për një pjesë të burgosurve

Burgjet e stërmbushura, kërkohet lirim për një pjesë të burgosurve

Nuk ka hapësirë ​​dhe kushte ligjore për një amnisti të re, është e mundur të përdoret masa e lirimit me kusht për të burgosurit me dënime më të vogla, të dënuar për vepra të lehta…

Read More