Breaking News :

nothing found
26-06-2022

Vdes një i burgosur në Shkup, ishte i infektuar me Covid 19?!

Advertisement

Siç mëson jo zyrtarisht portali nmk-post, ka vde*kur një i burgosur nga burgu i Idrizovës, njofton Northmacedonia-post.

 

 

Sipas burimeve dhe informacionëve jo zyrtate, i ndjeri ka qenë rreth të 70-tave, ndërsa siç raportohet ka qenë i infektuar me Covid 19 dhe ka vdekur në klinikën e Kozles. Gjendja nëpër burgjet e Maqedonisë raportohet të jetë e rëndë, duke e ditur se në dhomat e burgjeve ka persona më shumë se që duhet, kështu duke e rritur rrezikun më shumë për shpërndarje më të shpejt të virusit.

 

 

 

Së shpejti pritet që policia të del me qëndrim zyrtar rreth kësaj ngjarjeje./Northmacedoni-post/

Advertisement

Read Previous

9 vjet bu*rg për yllin e fudbollit brazilian – përd*hunoi një vajzë shqiptare

Read Next

Moti sot në Maqedoninë e Veriut me shi dhe borë

%d bloggers like this: