• 23-09-2021

Moti sot në Maqedoninë e Veriut me shi dhe borë

Moti sot do të jetë me vranësira, ndërsa gjatë pasdites dhe në orët e mbrëmjes pritet të ketë reshje të shiut. Në pjesët malore të vendit reshjet do të jenë të borës.

Temperatura gjatë mëngjesit do të lëvizë prej -3 deri në tre gradë celsius, ndërsa temperatura ditore do të jetë në intervalin prej tetë deri 13 gradë celsius.

Në Shkup moti do të jetë i njëjtë, me vranësira dhe gjatë pasdites me reshje të shiut, ndërsa temperatura maksimale do të arrijë deri në 10 gradë celsius./Telegrafi/

Read Previous

Vdes një i burgosur në Shkup, ishte i infektuar me Covid 19?!

Read Next

Ishte shtatzënë, vdiq nga Covidi, MSH: Kishte diabet dhe probleme me Tiroidën

%d bloggers like this: