Orbani uron fitoren VMRO-së, ja çfarë thuhet në mesazhin e tij!

Orban uron OBRM-PDUKM-në për fitoren e zgjedhjeve në Maqedoninë e Veriut
Orban uron OBRM-PDUKM-në për fitoren e zgjedhjeve në Maqedoninë e Veriut
Para 33 sekondave

Kryeministri hungarez Victor Orban e uroi OBRM-PDUKM-në për fitoren zgjedhore në zgjedhjet parlamentare dhe fitoren e kandidates së tyre Gordana Siljanovska-Davkova në rrethinë e dytë të zgjedhjeve presidenciale, duke shtuar se pret bashkëpunim të përbashkët në të ardhmen.

“I urojmë OBRM-PDUKM-në, Hristijan Mickoskin dhe Gordana Siljanovski-Davkovën për fitoren e merituar dhe historike në zgjedhjet e sotme presidenciale dhe parlamentare në Maqedoninë e Veriut!

Advertisement

Mezi pres të punojmë së bashku për t’i dhënë një shtysë të re procesit të anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut në BE!”, ka shkruar Orban në rrjetin social “X”./Telegrafi/

Advertisement
Advertisement

You May Also Like