Breaking News :

nothing found
29-03-2023

Bie nga sistemi Facebook-u, Messenger-i dhe Instagrami

Advertisement

Aplikacionet e mediave sociale në pronësi të Facebook stopuan këtë mëngjes, duke prekur dhjetëra mijëra përdorues në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar, por edhe në vende të tjera. Problemi filloi rreth orës 7 të mëngjesit të sotëm sipas Downdetector, me mijëra përdorues që ankoheshin për probleme me dërgimin dhe marrjen e mesazheve.

Rreth 80% e njerëzve kanë thënë se nuk po merrnin mesazhe, ndërsa 20% po raportojnë probleme gjatë hyrjes.
Përdoruesit e irrituar kanë shkruar në Twitter për të ndarë zhgënjimin e tyre. Një përdorues shkroi: ‘Ose i dërguari në Facebook është në telefonin tim ose wifi im është jashtëzakonisht i dobët këtë mëngjes. Më lër të dërgoj mesazhe me miqtë e mi!

Probleme me qasje në këtë rrjet social janë raportuar edhe në Maqedoninë e Veriut, Kosovë dhe shqipëri. Por të njëjtat nuk kanë zgjatur shumë dhe pas një kohë të shkurtër gjithçka është rregulluar. Administrata e e rrjetit social Facebook nuk ka dhënë prononcim zyrtar për këtë problem. /Northmacedonia-post/

Advertisement

Read Previous

A i ndaloi Erdogan fudbollistët e Basakasehir të vazhdonin ndeshjen me PSG?

Read Next

Përgatiten terrenet për skijim në Kodrën e Diellit