• 06-03-2021
  1. Home
  2. Author Blogs

Author: admini

admini

E rrallë, kryeministri bullgar i bën dhuratën më të pazakonshme një punëtori ndërtimi – Shini Video

E rrallë, kryeministri bullgar i bën dhuratën më të pazakonshme një punëtori ndërtimi – Shini Video

Kryeministri bullgar Bojko Borisov ka bërë një gjest shumë të rrallë. Gjatë vizitës së një kantieri ndërtimi, ku ai ka takuar punëtorët që ndërtonin një objekt, Borisov ka bërë një gjest shumë të pazakontë. Njëri…

Read More
Kurti për Gjykatën Speciale, është e imponuar, UÇK-ja ka bërë luf*të të pastër

Kurti për Gjykatën Speciale, është e imponuar, UÇK-ja ka bërë luf*të të pastër

Kryetari i LVV-së, Albin Kurti në një konferencë për media në Tiranë ka folur edhe për Gjykatën Speciale. Kurti ka thënë se kjo gjykatë është e imponuar dhe është një etnike. “Gjykata Speciale në Hagë…

Read More
VOA: SHBA vendos sanksione ndaj Rusisë për hel*mimin e Navalnit

VOA: SHBA vendos sanksione ndaj Rusisë për hel*mimin e Navalnit

Shtetet e Bashkuara vendosën sanksione të martën ndaj individëve e subjekteve nga Rusia pas daljes në përfundimin se Moska u përpoq të vr*iste figurën opozitare Aleksei Navalni me një agjent nervor. Lajmi u njoftua nga…

Read More
Ndërron jetë Gruaja e Hekurt e Kosovës – bashkëshortja e Adem Demaçit

Ndërron jetë Gruaja e Hekurt e Kosovës – bashkëshortja e Adem Demaçit

Shqiptar Demaçi, djalë i veprimtarit Adem Demaçi, ka njoftuar se nënë e tij, Xhemajlije Hoxha Demaçi, ka vde*kur sot pasdite si shkak i pasojave të Covid-19. “Ju njoftojmë se nëna, vjehrra e gjyshja – Xhemajlije…

Read More
Glauku te dajt në Shkup (Foto)

Glauku te dajt në Shkup (Foto)

Në rrjetet sociale të dielën në mbrëmje kanë vërshuar foto të shumta të numrit dy të Vetëvendosjes Glauk Konjufca në Shkup, shkruan NMK-Post. Simpatizant të shumtë të Vetëvendosjes në Shkup kanë postuar foto me Konjufcën.…

Read More
Futsall – Shkëndija me një këmbë në Ligë të parë

Futsall – Shkëndija me një këmbë në Ligë të parë

Ekipi i Shkëndijës nga Tetova sigurt hapëron drejt ligës së parë në futsall. Ekipi tetovar, sot si mysafire ka deklasuar kandidatin e drejtpërdrejtë KFV Klimi Kavadarci me rezultat të thellë 0:8. Golashënues te Shkëndija ishin…

Read More
Juristi i njohur nga Jabollçishti: Të bashkohemi ta fitojmë Komunën e Çashkës

Juristi i njohur nga Jabollçishti: Të bashkohemi ta fitojmë Komunën e Çashkës

Juristi i njohur nga Jabollçishti, Suat Shaqiri ka bërë një thirrje të veçantë për të senzibilizuar qytetarët e Komunës së Çashkës që të bashkohen për të fituar për herë të parë këtë komunë, shkruan NMK-Post.…

Read More
Fero dhe Arbenita janë çifti më i ri i showbizit, i kanë thënë “po” njëri tjetrit

Fero dhe Arbenita janë çifti më i ri i showbizit, i kanë thënë “po” njëri tjetrit

Reperi Fero dhe modelja Arbenita Ismajli i kanë dhënë fund beqarisë dhe këtë lajm e ka konfirmuar pak minuta më parë vetë modelja! “Të sapomartuar”- shkruan Arbenita krahas fotos së publikuar në InstaStory. Në media…

Read More
Në vitin 2020 më pak martesa, më shumë divorce

Në vitin 2020 më pak martesa, më shumë divorce

Një total prej 9,200 martesash janë lidhur vitin e kaluar, 4,614 më pak, ose një rënie prej 33.3 përqind krahasuar me 2019, në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Tek divorcet, në vitin 2020 ka një…

Read More
Valon Syla: Urime Vetëvendosjes dhe gërrnaçave fitoren

Valon Syla: Urime Vetëvendosjes dhe gërrnaçave fitoren

Gazetari dhe analisti kontravers, i njohur për qëndrimet e tija kontraverse ka thumbuar sërish Lëvizjen Vetëvendosja dhe diasporën shqiptare, përcjell NMK-Post. Në mënyrën e tij ai me një postim në rrjetin social facebook ka uruar…

Read More