• 25-10-2021
  1. Home
  2. Author Blogs

Author: admini

admini

Edhe pse 103 vjeçare, ajo shkon të votoj në vendvotim

Edhe pse 103 vjeçare, ajo shkon të votoj në vendvotim

Një grua 103-vjeçare nga Istogu, ka shfrytëzuar të drejtën e votës në vendvotim. Njëra nga gratë më të moshuara në Kosovë, siç njihet në Istog Nëna Timë, i është drejtuar qendrës së votimit për të…

Read More
Epike/ 88-vjeçari: Votova veten dhe dy kandidatët që ishin në listë

Epike/ 88-vjeçari: Votova veten dhe dy kandidatët që ishin në listë

Qytetarët po vazhdojnë ta shfrytëzojnë të drejtën e tyre për të votuar në zgjedhjet lokale që po mbahen sot në Kosovë. E një i moshuar nga komuna e Prishtinës, ka bërë të ditur për T7…

Read More
Voton Besar Durmishi: Dil edhe ti voto për qytetin që e don!

Voton Besar Durmishi: Dil edhe ti voto për qytetin që e don!

Bartësi i listës së lëvizjes Besa për komunën e Tetovës, Besar Durmishi e ka shfrytëzuar të drejtën e votës të garantuar me kushtetutë. Durmishi është pas votimit në një status në “FAcebook”, ka shkruar disa…

Read More
VIDEO/ Edhe kjo ndodh në Maqedoni: Personi i verbër caktoet për vëzhgues

VIDEO/ Edhe kjo ndodh në Maqedoni: Personi i verbër caktoet për vëzhgues

Një rast i pa precedent ka ndodhur në qytetin e Kumanovës. Një qytetar me dëmtime në shikim është caktuar si vëzhguez I zgjedhjeve që po zhvillohen sot. Për rastin raporton Televizioni Klan, në prononcimin e…

Read More
Voton Idri Istrefi: “Ora e Strugës ka filluar”

Voton Idri Istrefi: “Ora e Strugës ka filluar”

Para pak çastesh kandidati për kryetar të komunës së Strugës, Idri Istrefi, përmes një statusi në FB, njoftoi se e shfrytëzoi të drejtën e tij të votës. “Ora e Strugës filloi Sot është ditë feste…

Read More
Azizi: Në Tetovë nuk ka vend për artistin e zgjebosur Artan Grubi!

Azizi: Në Tetovë nuk ka vend për artistin e zgjebosur Artan Grubi!

Adnan Azizi sekretar organizativ në tubimin përfundimtarë të LËvizjes Besa në Tetovë në të cilin tubim Besa e mbyll zyrtarisht fushatën ka deklaruar se Tetova është qytet I kulturës, dijës, trimërisë. Tha se në Tetovë…

Read More
Gold-AG dhe Ismet Bexheti në përkrahje të kandidatit për këshilltar në Kumanovë Ridvan Dervishi

Gold-AG dhe Ismet Bexheti në përkrahje të kandidatit për këshilltar në Kumanovë Ridvan Dervishi

Këngëtarët e njohur Ismet Bexheti dhe Gold_AG kanë dalur në përkrahje të kandidatit për këshilltar nga lista e BDI-së në Kumanovë, Ridvan Dervishi. Në një publikim në rrjetin social facebook, dy këngëtarët e njohur shihen…

Read More
Ali Ahmeti: Është koha për Presidenti shqiptar

Ali Ahmeti: Është koha për Presidenti shqiptar

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, në tubimin parazgjedhor në Çair ka paralajmëruar se partia e tij tashmë do ta kërkoj presidentin shqiptar, raporton Monitor.mk. Ai ka numëruar të gjitha funksionet që i ka pasur…

Read More
Shkup – Shoferi i autobusit reh 75 vjeçarin

Shkup – Shoferi i autobusit reh 75 vjeçarin

Një 75-vjeçar është ankuar se ka hëngër daijak nga një shofer i autobusit të linjës urbane në qytetin e Shkupit. 75-vjeçari rastin e ka paraqitur në organet e rendit, ndërsa ka deklaruar se shoferi i…

Read More
Shqiptari hyn në lokal me mercedesin e tij

Shqiptari hyn në lokal me mercedesin e tij

Një rast shumë i çuditshëm ka ndodhur në rrugën “Ibrahim Dervishi” apo e njohur ndryshe si “Komuna e Parisit” në kryeqytetin shqiptar. Raportohet se B. C, 36 vjeç, duke drejtuar mjetin tip “Benz”, ka humbur…

Read More