Breaking News :

nothing found
12-08-2022

Hoxhaj: Kurti dhe Osmani po garojnë për karrige

Advertisement

Kandidati për kryeministër nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj, është pyetur për koalicionin midis Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit.

Sipas tij, Vjosa Osmani thjesht aderoi në Vetëvendosje.

“Pyetjen që e shtroni ju nuk ka të bëjë me situata që kanë ndodhur para 10 vjetëve apo 100 vjetëve, edhe në vjeshtën e 2019-s u tha që kishte koalicion të shpresës, doli koalicion i mashtrimeve, si koalicion i karrigeve e posteve, tregon që Vjosa Osmani thjesht aderoi në Vetëvendosje, tregoi që ky koalicion është për poste për karrige, diçka që të dytë e kanë kundërshtuar”, tha ai.

Advertisement

Read Previous

Kosova miratoi nismën për bashkëpunim me Maqedoninë e Veriut për luftimin e ekstremizmit

Read Next

Ministrja Carovska me shall “Gucci” që kushton qindra euro