Thirri fallxhore t’ia hek magjinë, ia mori gjithë floririn

Estimated read time 1 min read

Gruaja bie “viktimë” e një fallxhore, mblodhi bizhuteritë e saj prej ari

Nje grua nga Shtipi u mashtrua nga një fallxhore, e cila i premtoi se do t’i “priste magjitë”, por ajo vetëm e mashtroi dhe e grabiti.

– Me datë 09.05.2024 në ora 17:00 në Stacionin Policor Shtip një grua 33 vjeçare nga Shtip ka lajmëruar se me datë 26.04.2024 rreth orës 15:00 në oborrin e shtëpisë familjare në Shtip është mashtruar. nga një grua. Sipas kallëzimit, personi i ka premtuar se do t’i thyente magjinë dhe në këmbim ajo i ka kërkuar bizhuteri floriri me kravatë, por me kusht që ajo të mos e hapte kravatën. Pak ditë pasi hapi pëlhurën, ajo vuri re se i mungonin bizhuteritë e arit dhe kuptoi se ishte mashtruar. Rasti është duke u zbardhur, njofton MPB.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

You May Also Like