Breaking News :

nothing found
29-03-2023

Ja çfarë vendosi Gjykata pë sul*muesin e Valon Syles

Advertisement

Gjykata Themelore në Prishtinë ka marrë kërkesën nga Prokuroria Themelore duke I caktuar masë paraburgimi Bashkimi Jupës, personi që sulmoi fizikisht gazetarin Valon Syla.

Prokurorisa Themelore ka konfirmuar se Jupa do qëndroj në paraburgim për një muaj (30 ditë).
Jupa kishte sulmuar fizikisht gazetarin Valon Syla, dhe më pas ishte dorëzuar në polici.
Sulmi kishte ndodhur me 22 dhjetor, në qendër të kryeqytetit, derisa ende nuk dihen motivet e këtij sulmi që u dënua nga organizata të ndryshme, institucione dhe përfaqësues të lartë politik./GazetaMetro

Advertisement

Read Previous

Jeton me qira, s’ka shërbëtorë, bën vetë pazarin – Kjo është Angela Merkel

Read Next

(FOTO LAJM) Aksident i rëndë trafiku në Çajle, një i vdekur