Gjendet i pajete personi qe i mori jeten motres dhe nipit

Estimated read time 2 min read

VETËVRASJA E DYSHIM NË BURGUN E KUMANOVËS: Gjendet i vdekur njeriu që vrau motrën dhe nipin e tij dhe plagosi rëndë nipin tjetër.
– Gjatë kontrollit të numrit të të arrestuarve, komandanti gjeti trupin e pajetë të të arrestuarit. Menjëherë është njoftuar gjykata, policia, prokuroria publike, njoftojnë nga Burgu i Kumanovës.

VETËvrasja e dyshuar: Gjendet i vdekur njeriu që vrau motrën dhe nipin e tij, duke plagosur rëndë nipin tjetër
MPB

Prokuroria Publike ka lëshuar urdhër për obduksion të të paraburgosurit të ndjerë në IEVP Kumanovë (K’sanje), njoftoi sot JORSM.

I arrestuari, i dyshuar për vrasjen e dyfishtë dhe tentativën e vrasjes së anëtarëve të familjes së gjerë nga fshati Gabresh i Kumanovës, është gjetur i vdekur në njësinë e paraburgimit në Kshanjë të hënën, më 13 maj të këtij viti. Sipas informacioneve të para bëhet fjalë për vetëvrasje. Ministria e Brendshme vetëm e ka konfirmuar rastin.

– Gjatë kontrollit të numrit të të arrestuarve, komandanti gjeti trupin e pajetë të të arrestuarit. Menjëherë është njoftuar gjykata, policia, prokuroria publike, njoftojnë nga Burgu i Kumanovës.

JORSM njoftoi sot se është urdhëruar autopsia për të përcaktuar shkakun e vdekjes dhe do të priten rezultatet e autopsisë.

Advertisement

Gjashtëdhjetë e shtatë vjeçari D.Gj. ai ishte në pritje të gjykimit, pasi prokuroria e dyshonte për vrasje të dyfishtë dhe tentativë vrasjeje. Më 21 shkurt të këtij viti, policia ka ndaluar D.Gj. i cili qëlloi motrën dhe dy djemtë e saj me armën që e posedonte me patentë pas një mosmarrëveshjeje në familje. Gjashtëdhjetë e tre vjeçari D. R dhe tridhjetë e tetë vjeçari T. R vdiq pas të shtënave, ndërsa tridhjetë e gjashtë vjeçari Zh. R ka pësuar plagë me armë zjarri. Një ditë më vonë, prokuroria vendosi ndalimin e D. F i cili ishte në pritje të gjyqit

Advertisement
Advertisement

You May Also Like