Breaking News :

nothing found
28-03-2023

Hoxha takohet me prodhuesit e duhanit, informim të përditshëm për blerjen

Advertisement

Në sallën e ndërtesës komunale në Prilep, këtë pasdite u realizovua takim me Këshillin Inicues të prodhuesve të pakënaqur të duhanit dhe me Unionin e Shoqatave të Duhanit, përcjell nmk-post.com

Në një atmosferë të tensionuar, prodhuesit e duhanit shprehën pakënaqësinë e tyre për mosrespektimin e marrëveshjes së arritur ditën e premte, nga ana e kompanive grumbulluese, si dhe shprehën edhe pakënaqësitë e tyre me vlerësimin e duhanit.

Arianit Hoxha tha se takimi i u mbajt së bashku me Kryeministrin Zaev dhe kompanitë grumbulluese./nmk-post.com

 

Advertisement

Read Previous

Deputeti Aleancës, Halil Snopçe flet për Ligjin e regjistrimit të popullsisë në RVM (VIDEO)

Read Next

881 të infektuar dhe 806 të shëruar nga Covid-19 në Maqedoni