Breaking News :

nothing found
12-08-2022

Moti sot në Kosovë dhe Maqedoninë e Veriut!

Advertisement

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) njofton se gjatë dy ditëve të ardhshme parashikohet të mbajë mot i vranët dhe me reshje të dobëta bore. Reshjet më intensitet mesatar priten të bien në vise të larta kodrinore-malore.
Kjo situatë meteorologjike me këtë mot të ftohtë do të vazhdojë të paktën për tetë ditë të ardhshme dhe vije si pasojë e prezencës së masave ajrore të fuqishme me origjinë nga veriu i kontinentit.
Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -6 deri-1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 0 deri 2 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi dhe verilindja me shpejtësi 1-9m/s.
Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi dhe verilindja me shpejtësi 1-9m/s.
Ndërkaq në Maqedoninë e Veriut pritet mot i ngjajshëm me atë në Kosovë me temperatura pak më të larta. Përderisa temperatura minimale pritet të jetë -6 ajo maksimale do të mbërij 6 grad celzius.

Advertisement

Read Previous

Eto’o: Ky lojtar do ta zëvendësoj Messin

Read Next

Elon Musk brenda natës humb miliarda