Mos harroni! Ne 28 Maj ndiz qiri dhe vish kete gje – Arsyeja pse duhet ta beni!

Estimated read time 4 min read

Duke vlèrèsuar fáktin se ky ishte nje muaj i ëmbël dhe që deri tani ka pátur efèktin shèrùes për pròblèmet e jetës tonë, është e kèshíllueshmè që të ndíqní këshillat si më pòshtë.

Nëse dòni që t’ju ècë mbárë jo vetëm në qershor, por edhe në të gjíthë muajt e tjerë të vítit 2024, ju dùhèt që të kryeni disa rítùale shumë të thjèshta dhe të dòbíshme. A jèni gáti që t’i mèsoni tani të gjítha.

Sa për díjeni, nëse i kryeni këto në 8 ditët e mbètura të Majit, ju do të përfítòni më shumë fat në dashùri, párá, shèndet dhe në fushat e tjera të jetës, ndáj dhe víjòni të bèni këto. Ditën e sotme ju dùhet që të zhdùkní nègátivitetin nga jeta juaj ndáj dhe bèni siç trègòhet.

LETRA – Shkrùani sot në një lètër një ndòdhí që ju ka shkáktùar shumë lòt dhe vùájtje në vitit 2021. Pasi ta kèni shkrùajtur, ju mbèshtílleni letrën dhe vèrèni flákën dhe pasi të dígjèt, hídhèni atë në tualet.

Në këtë ditë të mbárë, pròblèmi më i madh që kídhít do të zhdùket me flákët e zjárrit dùke përmírësuar më shumë jetën tuaj. Në datën 28 maj mos hárròni që të víshni apo të mbáni me vete sa më shumë sende me ngjyrë të jeshile (gjèlbërt).Është një ditë në të cílën do të kètë më shumë fùqí fávòrízùèse nga fati i páráve.

Ndáj dhe ngjyra jeshile e cila në çdo rást símbòlizon lèkèt, do të jètë si një shenjë që ju i trègòni Universit për t’iu zgjídhùr çdo háll që kèni me mùngèsën e páráve, bòrxhèt dhe hùátë. Në dátën 29 maj ju dùhet që në orën 23 : 00 të ndízní një qírí të bardhë dhe ta líní ashtu përgjátë gjíthë mbrëmjes dhe deri në mèngjes.

Kùjdèsuni që ta vèndòsni në një vend shumë të sígùrt që mòs t’ju shkáktòhen dèmè. Pikërisht në këtë ditë, ky qírí do të jètë si një “fènèr” shprèse duke i trègùar Universit se ju kèrkòni më shumë energjí pozítíve dhe të pástër.

Më dátën 30 maj, nísèni ditën duke fùtùr në xhepin tuaj një kòkèrr hudhër për të sjèllë më shumë fát dhe për t’i mbròjtur prej sírit të kèq. Është një nga ditët më të mira për të èlèmínùar energjítë e “zèza” dhe për të kríjùar fíllime të reja drèjt të ardhmes tuaj.

Advertisement

Gjíthashtu në mbrèmje në një copë letër shkrùáni një dèshírë vetëm dhe lèreni díku letrën deri më dátën 07 shtator.

Dhe në 31 maj në dítën më të fùndit të këtij muaji víshní sa më shumë rròba apo sende me ngjýrën blu. Ajo është ngjyra e ujit dhe në atë ditë uji do të jètë símbòli më i fùqíshëm, duke përcjèllë mesazhin se ashtu si uji pástron çdo gjë, ju i kèrkòni Universit t’u pástròjë jetën tuaj.

Për ju çdo ditë do të jetë si një fíllim i ri, i mbùshùr plòt shprèsë, bègáti dhe shumë bèsim dhe me shumë mùndèsi, jeta juaj do të ndrýshòjë dhe do t’ju ndríçojë për mirë.

Advertisement
Advertisement

You May Also Like