Breaking News :

nothing found
16-08-2022

Elon Musk brenda natës humb miliarda

Advertisement

Pronari i “Teslas” dhe “SpaceX”, Elon Musk, i cili kohët e fundit u emërua njeriu më i pasur në botë, përsëri e gjeti veten në vendin e dytë në listën e më të pasurve, pasi pasuria e tij ra me gati 14 miliardë dollarë brenda një dite.
Aksionet e kompanisë së tij të automjeteve elektrike Tesla ranë gati tetë për qind dje, duke zvogëluar pasurinë e Musk me 13.5 miliardë dollarë në 176.2 miliardë dollarë.
Kështu, Musk, pasi kaloi shkurtimisht CEO-në e “Amazon”-it Jeff Bezos si personin më të pasur në botë të premten e kaluar, u gjend përsëri në vendin e dytë në atë listë, tregojnë vlerësimet e “Forbes”.

Advertisement

Read Previous

Moti sot në Kosovë dhe Maqedoninë e Veriut!

Read Next

Kurti – Osmani, Dalja bashkë në zgjedhje problematizohet