Breaking News :

nothing found
26-06-2022

Temperatura të larta në Sydney të Australisë, qytetarët dalin nëpër plazhe

Advertisement

Sidnei ka regjistruar natën e tij më të nxehtë të nëntorit.

Qyteti regjistroi një temperaturë minimale brenda natës prej 25.4 gradë dhe më pas shkoi 40 gradë gjatë ditës të Dielën.

Shtetet e Victoria dhe Australia e Jugut gjithashtu raportuan rritje të temperaturave gjatë fundjavës.

“Nëntori ka qenë mjaft i pazakontë në shumë mënyra. Eshtë mjaft e mundshme që të jetë një nga nëntorët tanë më të nxehtë të regjistruar”, vuri në dukje Andrew Watkins, nga Byroja e Meteorologjisë.

Imazhet nga Sidnei tregojnë një turmë të madhe njerëzish që vërshojnë në plazh.

Departamenti shëndetësor i Uellsit të Ri Jugor u ka kujtuar njerëzve që respektojnë masat e distancimit sociale në mënyrë që të ndalojnë përhapjen e mundshme të koronavirusit.

Advertisement

Read Previous

Familja Jashari e falënderon Osmanin pasi i ndau Rifat Jasharit “Urdhërin e Lirisë”

Read Next

LSDM pyet Mickoskin: Me kë po bashkëpunon në Bullgari?!

%d bloggers like this: