• 18-10-2021

Sonte “EL CLASSCIO”, ja historiku dhe golashënuesi më i mirë!

Sonte ku zhvillohet ndeshja e 246 me radhë e ‘El Clasico’, ne rikujtojmë golashënuesit më të mirë në histori të kësaj gare.

Golashënuesi më i mirë i klasikes spanjolle është Leo Messi që aktualisht ka 26 gola, pas tij vjen legjenda e Realit, Di Stefano dhe sulmuesi portugez Cristiano Ronaldo që kanë nga 18 sosh.

Në listën e golashënuesve hyn edhe Suarez i cili ka 11 gola.

Pra, takim mes Realit e Barcelonës zhvillohet sot me fillim nga ora 21:00.

Read Previous

Thaçi tregon a do të bëj koalicion në zgjedhjet lokale me BDI-në

Read Next

VOA: Shqipëri/ Kapet sërish koka*inë në portin e Durrësit

%d bloggers like this: