Zoran Zaev në Samitin “Maqedonia 2025”

Advertisement

Kryeministri Zoran Zaev do të merr pjesë në hapjen e Samitit “Maqedonia 2025”.

Në ditën e parë të Samitit, në panel sesionin me temë: “Bota në kohë të krizës: Reforma ekonomike dhe raporte globale në EJL”, Kryeministri Zaev do të debatojë bashkë me ambasadorin e BE-së Dejvid Gir, ndërsa është njoftuar edhe kyçje online e ambasadores së SHBA-ve në vend, Kejt Mari Bërnz.

Samiti i nëntë vjetor “Maqedonia 2025” do të mbahet, prej më 01-03 dhjetor të vitit 2020.

Advertisement

Read Previous

Policia demanton se policja Jasmina Angelleska ka dhënë dorëheqje

Read Next

Ndërron jetë biznesmeni Enver Maliqi

%d bloggers like this: