Breaking News :

nothing found
01-02-2023

Rritet numri i viktima në Maqedon, ja sa të infektuar ka sot

Advertisement

NMK-Post jozyrtarisht merr vesh se në spitalet në Republikën e Maqedonisë së Veriut  janë kryer 1470  teste në 24 orët e fundit. Nga numri i përgjithshëm janë regjistruar 504 raste të reja të Covid-19, që është numër më i vogël në krahasim me ditët e kaluara.

 

 

Megjithatë shqetësues ngelet fakti se në 24 orët e fundit, siç merret vesh  rjanë regjistruar 46 viktima nga virusi Covid-19, që paraqet një numër shumë të lartë. Nga ana tjetër, lajm pozitiv është se janë regjistruar  731 pacientë të rikuperuar./nmk-post.com

Advertisement

Read Previous

Bushi: MPB përkrah përdorimin e shqipes në auto shkolla dhe qendra të provimeve

Read Next

Protesta të dhunshme në Tiranë, i vendoset flaka pemës së Krishtlindjeve