Breaking News :

nothing found
01-04-2023

Protesta të dhunshme në Tiranë, i vendoset flaka pemës së Krishtlindjeve

Advertisement

Pas rreth një ore te Ministria e Brendshme, protestuesit që kërkojnë drejtësi për vrasjen nga policia të 25-vjeçarit Klodjan Rasha, janë zhvendosur te Kryeministria.

Në një moment disa individë kanë tentuar që të rrëzojnë edhe pemën e Krishtlindjeve të vendosur anash Kryeministrisë.  Më pas pemës së Krishtlindjeve i është vënë flaka. Megjithatë protestuesit janë ndalur dhe pema nuk është djegur plotësisht.

 

 

Ndërkohë edhe nga ana e policisë nuk ka pasur rezistencë për të penguar protestuesit./TopChannel/

Advertisement

Read Previous

Rritet numri i viktima në Maqedon, ja sa të infektuar ka sot

Read Next

Hasani: “Do të kisha kërkuar që të vaksinohem i pari në Maqedoni” (VIDEO)