• 20-10-2021

Rekordi i ri/ Filipçe konfirmon shifrat që paraqiti NMK-post për Covid 19

Ministria e Shëndetësisë informon se janë kryer 3398 teste në 24 orët e fundit dhe janë regjistruar 1406 raste të reja të Covid-19 në Maqedoni, përcjell nmk-post.com

Gjithashtu Instituti i Shëndetit Publik regjistron 937 pacientë të rikuperuar dhe 21 viktima nga virusi korona. Pak minuta më parë portali nmk-post paraqiti shifrat për 24 orë në Maqedoni, shifra këto që i konfrimojë edhe Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe./nmk-post/

Link: https://nmk-post.com/rekord-i-ri-i-te-infektuarve-sot-ne-maqedoni/

 

Read Previous

Rekord i ri i të infektuarve sot në Maqedoni

Read Next

Shqipëria mposhtë Bjellorusinë/ Fiton grupin dhe siguron kalimin në Ligën B

%d bloggers like this: