Breaking News :

nothing found
28-06-2022

Shqipëria mposhtë Bjellorusinë/ Fiton grupin dhe siguron kalimin në Ligën B

Advertisement

Shqipëria e ka mposhtur Bjellorusinë me rezultat 3-2 në “Air Albania” duke e siguruar kështu vendin e parë në Grupin 4 të Ligës C si dhe rrjedhimisht e ka siguruar kalimin në Grupin B, një rang ky shumë më i fortë.

Ishin dy golat e Sokol Cikalleshit dhe di ai i Rey Manajt që ia siguruan skuadrës se Edi Rejas tre pike vendimtare në këtë takim.

Ndërkohe dy golat për mysafirët u realizuan nga Skavysh dhe Ebong.

Kështu Shqipëria bëhet liderë e grupit me 11 pikë, një më shumë se Bjellorusia që i ka 10 pikë.

Advertisement

Read Previous

Rekordi i ri/ Filipçe konfirmon shifrat që paraqiti NMK-post për Covid 19

Read Next

Nuk ndalen shifrat e larta në Itali, 34 mijë të infektuar dhe 753 viktima

%d bloggers like this: