Dalin emrat e të arrestuarve për shtytje në vetëvr’asjen e 37-vjeçarit nga Lipjani

Estimated read time 1 min read

Policia e Kosovës në koordinim me Prokurorinë Themelore në Prishtinë kanë zhvilluar mbrëmë një aksion të madh në rajonin e Prishtinës që çuan në arrestimim e të dyshuarve për shytje në vetëvrasjen e 37-vjeçarit, Bashkim Salihu.

Siç merret vesh, dy të dyshuarit që ranë në prangat e Policisë janë Skender Tasholli dhe Albion Tasholli, babë e bir nga Lipjani.

Njësi të shumta policore kanë zbarkuar mbrëmë në shtëpinë e të dyshuarve në Gadime, ku janë sekuestruar disa dokumente, në cilësinë e provave materiale lidhur me rastin, thone tutje të njëjtat burime.

Advertisement

Në bazë të informacioneve të para, arrestimi i të dyshuarve që janë cak i Policisë e Prokurorisë pritet të zbulojë detaje për vëtëvrasjen e Salihut, i cili dyshohet se i dha fund jetës nga problemet me fajdexhinj.

Advertisement
Advertisement

You May Also Like