Breaking News :

nothing found
23-09-2023

Qeveria po “bie”? Zejdi pranon sfidën e Micevskit!

Advertisement

Skender Rexhepi Zejdi po reflekton! Sfida e Nikolla Micevskit ndikoj për këtë!
Siç mëson TV21, ftesa e shefit të grupit parlamentar të VMRO-DPMNE po diskutohet në kryesinë e Alternativës dhe nga aty vazhdohet tutje si një opsion i mundur për ta rrëzu qeverinë.

Mbrëmë si mysafir në Click Plus, Zejdi tha se nuk nënshkruan mocion mosbesimi bashkë me Levicen!
Sot ndërkaq lojën e ndryshoi VMRO-DPMNE, e cila po i jep Zejdit 19 nënshkrime për nismë të re që ta rrëzojnë qeverinë LSDM-BDI!
20 deputetë mjaftojnë për të paraqitur një mocion, kurse qeveria rrëzohet me 61 deputetë!

Para pak orësh Micevski publikisht sfidoi Skender Rexhepin, duke e porosit që “të mos gjenden arsyetime” të llojit “jo pse ai, e jo pse ky”!
TV21 kontaktoi me z. Rexhepi, por me të mbaruar mbledhja e kryesisë së AAA, do të merr përgjigje!

Advertisement

Read Previous

Shtohet numri i pacientëve me COVID-19 nëpër spitalet e RMV-së

Read Next

Çfarë rregullash do të ketë për vitin e ri në hoteleritë ?