Polici qëll*on për vde*kje 25-vjeçarin

Ky është 25-vjeçari Klodjan Rasha, i cili mbeti i pla*gosur dhe më pas ndër roi jetë në spital, pasi u që* llua nga një polic pak pas mesnate, pasi nuk i është bindur urdhrit të këtij të fundit për të ndaluar. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 01:45 në një nga rrugicat, në afërsi të Laprakës në Tiranë, teksa i riu ka qenë duke lëvizur në këmbë, transmeton nmk-post.

Policia bën të ditur se gjatë pat*rullimit ata kanë konstatuar se Rasha kryente veprime të dyshi*mta, ndaj edhe i kanë bërë thirrje të ndalonte, por personi nuk i është bindur urdhrit dhe është përpjekur të largohet me vrap, duke i drejtuar policit një send të fortë në dukje ar*më zja*rri.

 

 

Policia informon se i gjendur në këto kushte dhe në mungesë të ndriçimit të plotë një efektiv policie ka qëll*uar me ar*më zja*rri dhe për pasojë ka mbetur i plag*osur Klodjan Rasha, i cili ka hum*bur jet*ën në spital.

Ai mësohet se ka marrë dy plu*mba, një në shpatull dhe një në kokë, ndërsa është gjetur i gjak*osur në këtë vend. Gjithashtu policia njoftoi se ka gjetur edhe ar*mën e zja*rrit, një pis*toletë që dyshohet se i përkiste 25-vjeçarit, por familjarët e tij mohojnë që Klodjan Rasha të ketë patur ar*më zja*rri me vete.

 

 

Policia ka bërë shoqërimin në ambientet e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë të efe ktivit të vet, me inicialet N.H, ndërsa Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat në Ministrinë e Brendshme dhe prokuroria kanë nisur hetimet për të zbardhur rrethanat e plota të ngjarjes./Klan/

Advertisement
Advertisement

You May Also Like