Breaking News :

nothing found
01-12-2022

Sulejmani: Zhelina bëhet me Pallat të Kulturës, ju qoftë Përhajr!

Advertisement

Zv.ministri i Kulturës, Sedat Sulejmani nëpërmjet rretit social njofton se Komuna e Zhelinës do të bëhet me Pallat të Kulturës, transmeton ALBAZONE MEDIA.

Postimi i plotë:
Sot, në komisionin për buxhet dhe finansa u pranua amandamenti i propozuar për fillimin e ndërtimit të Pallatit të Kulturës në komunën e Zhelinës.

Mjetet e ndara janë për fillimin e ndërtimit të Pallatit të Kulturës, ndërsa për mjetet shtesë Ministria e Kulturës do i propozoj në qeveri.

Ashtu siç jemi zotuar, jemi duke i mbajtur premtimet. Qytetarëve të komunës së Zhelinës ju qoftë Përhajr!/Northmacedonia-post/
#veprajofjalë

Advertisement

Read Previous

Polici qëll*on për vde*kje 25-vjeçarin

Read Next

Filipçe: Nuk ka nevojë për orë policore gjatë festave të fundvitit