Breaking News :

nothing found
19-08-2022

Nënkryetari i PDK-së uron Vetëvendosjen për fitore

Advertisement

Nënkryetari i Partisë Demokratike e Kosovës (PDK), Agim Aliu ka përgëzuar Lëvizjen Vetëvendosje për fitoren në zgjedhjen e 14 shkurtit, ndërsa u ka uruar punë të mbarë në drejtimin e vendit.Aliu në një postim në rrjetin social “Facebook” ka falënderuar anëtarët dhe simpatizantët e PDK-së që kanë kontribuar në këto zgjedhje. “Të dashur bashkëqytetarë! Dje, ishim dëshmitarë të një procesi zgjedhor shembullor, çka reflekton pjekuri qytetare e organizim të mirëfilltë zgjedhor, zgjedhje të lira e të drejta. Ky proces, tash kur kanë mbetur edhe pak vendvotime në numërim, nxori fituese Lëvizjen Vetëvendosje! së cilës i uroj fitoren dhe punë të mbarë në drejtimin e vendit. Faleminderit gjithë qytetarëve që kontribuuan që të kemi këtë proces zgjedhor model, gjithashtu anëtarëve e simpatizantëve të PDK-së së Ferizajt që nuk u kursyen në përpjekjen e tyre për forcën tonë politike”, ka shkruar Aliu.

Advertisement

Read Previous

Infektohet me COVID 19 Ministrja e Arsimit

Read Next

Vetëm 10 persona mbrëmë janë hospitalizuar në Covid-qendrat në Shkup