Milan, Inter dhe Juventus në luftë për titull

Ishte sezoni 2002-03, kur Italia dominonte futbollin në Evropë dhe tre të mëdhenjtë do të kishin pushtuar pushtuar edhe Champions League-n. Derbi i Milanos në gjysmëfinale dhe finalja 100% italiane, Milan-Juventus, me Maldinin që ngriti kupën pas penalltisë së fundit të realizuar nga Andriy Shevchenko.

Në Serie A, pas 10 ditësh, Juve fitonte kampionatin me 72 pikë, 7 pikë para Inter dhe 11 pikë para Milanit.

Sot fati po i buzëqesh “Djallit”: +5 nga Inter dhe +6 nga Juventus dhe  Napoli. Edhe pse në presion pas fitoreve të 3 skuadrave që e ndjekin, skuadra e Piolit arrit të fitojë edhe ndaj Sampdorias, pavarësisht se nuk e kishte sërish të gatshëm Zlatan Ibrahimoviç.

Gjithësesi, lajm i mirë është rikthimi në krye të rënditjes i tre ekipeve më të mëdha italiane, çka të bën të shpresosh se Serie A po rimerr veten dhe po i kthehet viteve të saj më të lavdishme. oranews

Read Previous

TV-Telma: Në Haraçinë u gjet ma*ri huana e vje dhur në Vallandovë

Read Next

Glauk Konjufca infektohet me COVID-19

%d bloggers like this: