• 20-10-2021

Marrëveshja për shtetësinë do të ketë – ASH-AAA do të tërheqin amandamentet

Pas takimit të kryeministrit Zoran Zaev me liderët e opozitës shqiptare, Ziadin Sela dhe Afrim Gashi për ligjin për shtetësi, siç duket do të arrihet marrëveshje, shkruan Nmk-post.

Siç mësohet opozita shqiptare do të tërheq amandamentet për të zhbllokuar pakon e pestë ekonomike, ndërsa qeveria do të përgatitë një draftë të ri për shtetësinë./Nmk-post/y

Read Previous

Derivatet e naftës me çmime të reja

Read Next

BDI: Më pak se 1.300 shqiptarë në procedurë për nënshtetësi, ligji i 2004 është zgjidhja

%d bloggers like this: