Breaking News :

nothing found
18-08-2022

Kosovarët sulmohen në Mal të Zi, ka të lënduar

Advertisement

Kosovarët shohin tmerrin në Mal të Zi, sulmohen derisa po ktheheshin në Kosovë, ka të lënduar

Një incident ka ndodhur në Mal të Zi, saktësish në qytetin Berane para pak minutave. Aty persona ende të panjohur, me mjete të forta dyshohet se kanë thyer xhamat e autobusit në të cilin po udhëtonin dhjetëra kosovarë, raporton Indeksonline.

Ata nga qendra e skjimit në Kollashin po ktheheshin për në Kosovë.

Por rruga nuk u shkoi ashtu siç e priten.

Qytetarët që kanë qenë në autobus kanë treguar për Indksonline se askush nga qyrktarët policor në Berene nuk u ka ndihmuar atyre./rtvBesa

Advertisement

Read Previous

Mësuesja nga Skënderaj pret të hyjë në “Guinness” me flamurin e Kosovës

Read Next

Osmani, Kurti dhe nënë Ferdonija e prejnë torten e 13 vjetorit të Pavarësisë