Breaking News :

nothing found
10-06-2023

Kosova dhe Izraeli më 1 shkurt lidhin marrëdhënie diplomatike

Advertisement

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës ka bërë të ditur se Kosova dhe Izraeli më 1 shkurt lidhin marrëdhënie diplomatike.

Në njoftimin për media thuhet se Republika e Kosovës po hyn në një etapë të re historike me shtetin e Izraelit.

“Shtetësia dhe subjektiviteti ndërkombëtar i Kosovës po konsolidohet fuqishëm. Ditën e hënë, më 1 shkurt, me një ceremoni solemne virtuale, do të firmoset formalizimi i marrëdhënieve diplomatike mes Republikës së Kosovës dhe Shtetit të Izraelit”, thuhet më tej.

Advertisement

Read Previous

Protestat e “Monstrës”/ Kërkohet shkarkimi i Fatime Fetait

Read Next

Gjykata Supreme vendos për Kurtin dhe të tjerët