Breaking News :

nothing found
09-06-2023

Infektohen me virus, 32 punonjës shëndetësorë në Maqedoni

Advertisement

Ministria e Shëndetësisë informon sot se 32 punonjës shëndetësorë nga Klinika e Nefrologjisë janë të infektuar me Covid-19, njofton Gazeta Lajm

Dy prej tyre janë të shtruar në Klinikën për Sëmundje Infektive, ndërsa një teknik është i shtruar në Klinikën për Sëmundjet e Lëkurës.

“Puna në Klinikën e Nefrologjisë zhvillohet rregullisht dhe nuk ka vonesë në kryerjen e përgjegjësive aktuale.

Për të gjithë ata që mungojnë, ekziston një staf shtesë që plotëson mungesën”, theksojnë nga Ministria.

Advertisement

Read Previous

Administratorët e sistemuar ende nuk kanë filluar punë

Read Next

Kurti: Nuk dal në debat me multimilionerët