Breaking News :

nothing found
10-06-2023

Hoxhaj kritikon Vetëvendosjen: Po garohet me koncept që linçon institucionet e pavarura

Advertisement

Kandidati për kryeministër nga rradhët e PDK-së, Enver Hoxhaj thotë se në zgjedhje po garojnë dy koncepte të Qeverisjes.“Koncepti i PDK-së që i respekton institucionet e pavarura dhe koncepti i kundërshtarëve politikë, që i linçon ato”, shkruan ai, përcjellë Gazeta Blic.

Postimi i tij i plotë:

Edhe studentët e juridikut dhe kriminalistikës janë të bindur që në këto zgjedhje po garojnë dy koncepte të qeverisjes: koncepti i PDK-së që i respekton institucionet e pavarura dhe koncepti i kundërshtarëve politikë, që i linçon ato. Prej qeverive që e shkelin Kushtetutën nuk mund të pritet respektimi i ligjit dhe forcimi i shtetit ligjor. PDK-ja është e vetmja që paralelisht me rimëkëmbjen ekonomike, prioritet e ka edhe drejtësinë.
#Rimëkëmbje

Advertisement

Read Previous

Nga 1 shkurti e gjithë administrata të kthehet në punë

Read Next

LAJMi FUnDIT / Vri*tet biznesmeni i njohur në Prishtinë