Breaking News :

nothing found
01-04-2023

Bogovina në zi, ndërron jetë doktori i njohur Dashmir Dervishi

Advertisement

Bogovina në zi, ka ndërruar jetë doktori i njohur Dashmir Dervishi. Miq dhe bashkëqytetar të doktorit të njohur, përmes rrjeteve sociale kanë njoftuar se doktori i njohur ka ndërruar jetë mbrëmjen që shkoi. Aktori i njohur nga ky vendbanim Elmir Sejfullai ka shkruar një status mjaft prekës për mikun dhe doktorin e tij Dervishi.

“Ti përzgjodhe profesionin që më së shumti përkon me karakterin tënd që ishte i mbushur me humanitet, dashuri ndaj njerëzve dhe profesionalizëm.

Bogovina ka humbur një njeri dhe profesionist për shembull…
Të qoftë dheu i lehtë shoku im…” ka shkruar Sejfullahu.

Dr. Dashmir Dervishi ishte në moshën 41 vjeçare dhe ishte një kuadër mjaft i ngritur i shëndetësisë në Tetovë. Studimet bazë i kryu në Universitetin e Mjeksisë në Sofje. Ai vepronte në ambulantën e tij private në Bogovinë.

Advertisement

Read Previous

Xhoshua-Pulev sot një spektakël boksi, ja në sa ora do të filloj

Read Next

Komisioni do të mbyll të gjitha objektet hotelerike për festat?!