• 27-10-2021

Ahmeti: Mbështesim bashkëqytetarët tonë maqedonas në kontestin me Bullgarinë

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti, në një deklaratë për Kanal 5, tha se ai mbështet bashkëqytetarët e tij maqedonas në kontestin me Bullgarinë dhe shpreson se Bullgaria do të gjejë forcën për të kapërcyer çështjet emocionale.

 

– Ne mbështesim bashkëqytetarët tanë maqedonas në këtë proces shumë të rëndësishëm dhe mendoj se pala bullgare do të marrë parasysh në këto procese të rëndësishme. Ne besonim se Bullgaria do të gjente forcën për të kapërcyer këto situata emocionale, sepse nëse Ballkani hyn në histori, ne me të vërtetë do të duhet të ndërtojmë një Ballkan të ri. Është me interes të madh për ne që të mos e humbasim hapin e anëtarësimit në Bashkimin Evropian, tha Ahmeti, transmetojnë mediat maqedonase.

Read Previous

Lajmi fundit – Rast i rëndë në Prishtinë

Read Next

Ndahet nga kjo jetë ministri që udhëhoqi policinë në ngjarjet e Gostivarit

%d bloggers like this: