Breaking News :

nothing found
18-08-2022

107 vjeçarja: Kam votuar për Kurtin, e udhëheqtë këtë vend me faqe të bardhë

Advertisement

07 vjeçarja Xhezide Aliu është votuesja më e vjetër që ka marrë pjesë në procesin e djeshëm zgjedhor. Ajo sot ka folur për Klan Kosova, ku ka treguar se ka votuar për Albin Kurtin dhe Vjosa Osmanin. “Kam votuar për Albinin edhe Vjosën së më janë dukur më të mirë. Kam shkuar me loçkën e zemrës që të votoj”, është shprehur ajo. “E sundoftë këtë vend me faqe të bardhë”, ka qenë porosia e 107 vjeçares për Kurtin. Ajo ka folur edhe për të kaluarën e saj, pjesën e rinisë, ku ka thënë se e ka kaluar në skamje. Në zgjedhje ka thënë se ka dalë për përtuar në mënyrë që të ndryshojë situata në vend./KlanKosova/

Advertisement

Read Previous

Kasami uron Kurtin e Osmanin për fitoren në zgjedhje, ja porosia e tij

Read Next

Infektohet me COVID 19 Ministrja e Arsimit