Breaking News :

nothing found
18-08-2022

Kasami uron Kurtin e Osmanin për fitoren në zgjedhje, ja porosia e tij

Advertisement

Kreu i Besës Bilall Kasami në Facebook ka uruar Kurtin dhe Osmanin për fitoren e VV-së, shkruan nmk-post. Kasami thotë se fitorja e VV-së në Kosovë tregon vullnetin e pa mohueshëm të popullit.
Ja postimi i plotë i Kasamit:
“Rezultati historik i zgjedhjeve tregon vullnetin e pamohueshëm të popullit të Kosovës për Lëvizjen VETËVENDOSJE, njëherit reflekton shpresë dhe gëzim edhe tek populli shqiptarë në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Pa pasur asnjë dyshim se suksesi do të jetë i pandashëm nga kjo shumicë e re parlamentare, në emrin tim dhe në emër të Lëvizjes BESA i uroj kreut të VV-së Albin Kurti dhe Presidentes në detyrë Vjosa Osmani punë të mbarë në këtë mandat dhe në sfidat e reja të rrugëtimit Euro-Atlantik të Republikës së Kosovës”, shkruan Kasami./Nmk-post/

Advertisement

Read Previous

Nesër mbahet seanca e radhës për Thaçin, Veselin, Selimin e Krasniqin

Read Next

107 vjeçarja: Kam votuar për Kurtin, e udhëheqtë këtë vend me faqe të bardhë