Breaking News :

nothing found
05-10-2022

Zemaj: Vaksina po vjen, në qershor dhe korrik i kthehemi normalitetit

Advertisement

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Aremend Zemaj ka shprehur besimin se pas ardhjes së vaksinës anti-Covid, normaliteti në vend do të kthehet në muajt qershor dhe korrik.

Ai këto deklarata i ka bërë gjatë vizitës në Spitalin e Vushtrrisë. Zemaj ka falënderuar stafin e këtij spitali për ndihmën që kanë dhënë në menaxhimin e pandemisë.

Zemaj ka thënë se presin që gjatë këtij viti të angazhohen 1000 person staf i mesëm në spitalet e Kosovës.

“Ju kemi dhënë zgjidhje shumë problemeve që kanë qenë të trashëguara. Profesinstët tanë politikat e MSH-së, arritën ta vënë në përdorim plazmën për trajtim me Covid-19. Spitali i Vushtrrisë na ka ndihmuar shumë në menaxhimin e pandemisë. Vaksina po vjen, prioritet i vaksinimit do të jetë personeli shëndetësor dhe shpresojmë së në qershor dhe korrik t’i kthemi normalitetit në vend. 1000 persona staf të mesëm do  t’i angazhojmë gjatë këtij viti”, tha ai, transmeton Ekonomia Online.

Advertisement

Read Previous

Bledi Mane shkruan për dallimin e Nanos dhe Berishës: Ndryshimi – DJALI I SHEQERES DHE DJALI I MARIES

Read Next

“Që fëmijë kam pasur qejf muskujt”, Dorina Mema tregon si i lindi dëshira për një trup të tonifikuar