• 20-10-2021

Zaev: Takim liderësh para Vitit të Ri

Kryeministri Zoran Zaev në pyetje gazetarësh sot ka thënë se një takim liderësh do të mbahet deri në fund të vitit. Në një konferencë për shtyp në 100 ditë Qeveria, Zaev tha se nëse Presidenti Stevo Pendarovski nuk thërret një takim me udhëheqësit e partive politike, ai do ta bëjë atë.

“Do të ketë një takim udhëheqës për shkak të integrimit evropian të vendit dhe situatës me Covid-19. “Ne po fillojmë gjithashtu projektin për ndërtimin e një Qendre të re Klinike në Shkup dhe është mirë që opozita të përfshihet në një projekt të tillë kapital për vendin tonë,” tha Zaev.

Javën e kaluar, kryetari i partisë më të madhe opozitare, VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski, kërkoi që menjëherë të mblidhej një takim liderësh për të diskutuar situatën aktuale politike, shëndetësore, arsimore dhe ekonomike në vend.

Read Previous

AAA: A është Buçkovski shenjë dështimi e Osmanit dhe Zaevit?

Read Next

Alkaloid është njëra nga kompanitë ku do të ruhen vaksinat e Covid 19

%d bloggers like this: