• 25-10-2021

VMRO do të tërheq amendamentet për Ligjin e shtetësisë

VMRO-DPMNE përmes koordinatorit të grupit parlamentar, Nikolla Micevski, thonë se do të tërheqin amendamentet e paraqitura në ligjin për shtetësinë.

Në të njëjtën kohë, ata kërkuan që partitë opozitare shqiptare Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa të tërheqë të gjitha amendamentet e paraqitura në paketën e pestë ekonomike të masave.

“Për shkak të pazareve të Zaevit dhe LSDM-së dhe hipokrizisë së tyre, qytetarët mbetën pa mbështetje”, tha koordinatori i grupit parlamentar të VMRO-së, Micevski.

Read Previous

Arre*stohet 31 vjeçari nga Tetova, i konfiskohet vetura “Hammer”

Read Next

Ndërron jetë mësuesi Lirim Selmani nga Sedllarca e Epërme

%d bloggers like this: