• 25-10-2021

Arre*stohet 31 vjeçari nga Tetova, i konfiskohet vetura “Hammer”

“Mbrëmjen e djeshme (12-prill) rreth orës 23:00, në një parkingun e një kompanie në fshatin Poroj të Tetovës, efektivët e policisë nga Njësiti për tregti të palejuar me dro*gë dhe armë të SPB Tetovë e kanë privuar nga liria 31-vjeçarin A.B. nga Poroji, gjatë kontrollit në veturën e tij “Hammer” me targa të Tetovës të cilën ai e ka drejtuar janë gjetur 100 pako me madhësi të ndryshme koka*inë dhe 9 pako marij*uhanë, dy peshore digjitale dhe dy telefona celularë, dhe gjatë kontrollit ka treguar sjellje agresive ndaj policëve dhe të njëjtit i kishte sulmuar fizikisht. Ai është ndaluar në Stacionin Policor Tetovë dhe vetura e tij është konfiskua me vërtetim ekzaminimi, dhe pas dokumentimit të plotë të rastit kundër tij do të përgatitet parashtresë adekuate”, njoftojnë nga SPB-Tetovë.

Read Previous

Zaev e Spasovski u’a urojnë muajin e Ramazanit besimtarëve musliman

Read Next

VMRO do të tërheq amendamentet për Ligjin e shtetësisë

%d bloggers like this: