Breaking News :

nothing found
14-08-2022

Tabelat në RMV edhe në gjuhën shqipe, Rustemi nënshkruan vendimin

Advertisement

Tabelat në gjithë territorin e Maqedonisë së Veriut nuk do jenë më vetëm në gjuhën maqedonase por do të jenë të shënuara edhe në gjuhën shqipe.

Kjo erdhi në një koordinim mes NP “Rrugët Shtetërore” dhe NP “Rrugët e Maqedonisë  së Veriut”.

Nga Strumica e Kumanova deri tek Dojrani në Shtip e Ohër,tashmë këto tabela do kenë shënim edhe në gjuhën shqipe.

E gjithë kjo veprimtari ka filluar prej sot duke shtrirë terrenin nga Tabanoci dhe deri në Qafë Thanë ndërsa vendimin e ka nënshkruar  vetë drejtori i NP Rrugët Shtetërore Ejup Rustemi.

Ndryshe dje Drejtori i NP “Rrugët e Maqedonisë së Veriut “Bekim Memeti deklaroi me këtë rast se te gjitha tabelat do të vendosen në gjuhën shqipe së shpejti./TetovaSot

Advertisement

Read Previous

Valon Syla: Mërgimtarët nuk kan pse të votojnë në Kosovë

Read Next

Nënës me tre jetima nga Dollneni ia vjedhin traktorin