Breaking News :

nothing found
31-01-2023

Skishte kush ta va*rros gruan serbe, e va*rros Bashkësia Islame e Kosovës

Advertisement

Bashkësia Islame e Kosovës, në mungesë të një personi që t’ia kryente var*rimin, ka marrë përsipër që t’ia organizojë procedurat mortore një gruaje të nacionalitetit serb, që kishte vd*ekur në Shtëpinë e Pleqve në kryeqytet, shkruan Kosova Post.
Një gjë të tillë e bëri të ditur kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, teksa falënderoi BIK-un për organizimin e va*rrimit për gruan e ndjerë. Ai një falënderim të këtillë e shprehu përmes ‘Facebook’-ut.

“Sot ka ndërruar jetë një qytetare e moshuar e nacionalitetit serb në Shtëpinë e Pleqve. Ishte vetë dhe nuk paska pas askënd. Për arsye te pasqaruara, nuk kishte askush për ta va*rrosur përfshi edhe institucionet fetare të cilave i përkiste. Se bashku me Bashkësinë Islame organizuam varrimin. Dua që publikisht ta falenderoj Bashkësinë Islame për gjithë organizimin”, ka shkruar ndër të tjera Ahmeti.

Advertisement

Read Previous

Infektimi me Covid-19 për herë të dytë. Ja çfarë duhet të dijmë

Read Next

Marku shkëlqen ndaj Stewart, por gjyqtarët e vendosin epilogun e meçit në barazim