Breaking News :

nothing found
10-06-2023

Si njeriu më i pasur në botë, Elon Musk dëshiron të paguhet në Bitcoin

Advertisement

Tesla dhe themeluesi i SpaceX thanë se ai kurrë nuk do ta refuzonte kriptomonedhën.

Elon Musk, themeluesi miliarder i Tesla dhe SpaceX, dhe i cili sapo u bë njeriu më i pasur në botë, pretendoi se ai kurrë nuk do të refuzonte të paguhej me kriptovaluta.

Deklarata erdhi si një përgjigje ndaj një shkrimi në Twitter i Ben Mezrich, autori i filmit ‘Rrjeti Social’ dhe shkrimtar për Bitcoin Billionaires. “Kurrë nuk do të refuzoj të paguhem në Bitcoin”, shkroi Mezrich.

As unë”, u përgjigj Musk.

Musk dihet se është adhurues i Bitcoin, duke shkruan në Twitter rregullisht në lidhje me të dhe kriptovalutat e tjera. Edhe pse ai shpesh e bën atë me ironi, këtë herë ai duket se është shumë serioz dhe thëniet e tij nuk janë për t’u habitur pasi që gjatë muajit të fundit çmimi i Bitcoin arriti kulmet e të gjitha kohërave dhe ka qenë edhe një herë më shumë ose më popullor sesa në vitin 2017.

Në fakt, kriptomonedha kryesore mund të arrijë 50,000 dollarë në muajt e ardhshëm dhe madje disa ekspertë parashikojnë që kjo shifër mund të shumëzohet me 10 në një kohë të shkurtër./InKosova

Advertisement

Read Previous

Në zgjedhjet lokale përfaqësues në KSHZ do të ketë edhe koalicioni ASH-AAA, e jo vetëm BDI!

Read Next

Policia nxjerr video nga aksioni në një lokal në Tetovë, shikoni si arrestohen 18 vallëzuese (Video)